Як підготувати дитину до дитячого садка? Це питання зараз не дає спокою багатьом батькам. Якщо купити ручки, зошити, гуаш і альбом - не проблема, то ось психологічна підготовка набагато важливіша. Адже дитина залишається без батьків на тривалий час і для багатьох це буде перший досвід входження в соціум. Для деяких це і зовсім буде перше взаємодія з такою кількістю однолітків. І звичайно, це великий стрес. Тому важливо підготувати дитину до садка заздалегідь. І зараз ми розповімо вам як це правильно робити.

Важливо відзначити, що спокій дитини має передаватися їй від батьків. Адже якщо вона помітить, що мама сильно хвилюється, то і сама почне.

Як підготувати дитину до садка: взаємодія з іншими дітьми

Очевидно, що дитину потрібно виводити гуляти саме в той час, коли на дитячих майданчиках багато інших дітей. Але можна піти трохи далі, гуляйте з малюком коли в дитячих садах прогулянки.

Нехай він подивиться як дітям весело, чим вони займаються, розкажіть і покажіть, що його чекає в дитячому саду. Так дитині буде набагато спокійніше.

Популярні новини зараз
Окупанти продовжують принижуватись перед Китаєм: тепер готові продати стратегічну територію "Ми повинні побачити його за ґратами": українці лютують через напад Тищенка з охоронцями на ветерана ЗСУ Приємні знижки можуть обернутися великим розчаруванням: як супермаркети дурять покупців На Україну насувається епічна магнітна буря: триватиме 5 днів
Показати ще

Не варто забувати про різні дитячі гуртки, де є вихователі. Тривають вони всі зазвичай не більше 2-3 годин, але для дитини це немало. Але так вона буде звикати знаходиться в колективі з іншими дітьми і вихователем без мами.

Спробуйте ходити з дитиною в великі ТРЦ, де є дитячі ігрові кімнати. Там так само є вихователь і інші діти. Але важливо заохочувати дитину після цього, адже для неї це може виявитися випробуванням.

Все це повинно навчити дитину спілкуватися з іншими дітьми і не боятися їх. Завдяки цьому у нього з'являться навички знаходження в соціумі, які сильно знадобляться в дитячому садку.

Режим дня для дитини

Перше з чим, крім інших дітей і вихователя, зіткнеться дитина в дитячому садку - це буде режим. Якщо вона навіть не уявляє що це таке, то їй буде дуже складно. Тому ви повинні заздалегідь дізнатися його і постаратися зробити щось схоже вдома.

  • 9.00 - сніданок,
  • потім - прогулянка, заняття
  • 12.00 (або 12.30) - обід
  • 13.00 -15.00 - тиха година
  • 15.30 - полуденок,

Ось приблизно такий розпорядок дня чекає дитину в дитячому саду. Прокидатися, до речі, доведеться рано, тому варто будити дитину раніше ще за 2 тижні до 1 вересня, щоб вона встигла звикнути.

Так само, вам би не завадило ознайомитися з приблизним меню дитячого саду. Щоб привчити дитину їсти все це. Адже голодним цілий день вона залишатися не може.

Бажано, щоб малюк опанував необхідними навичками самообслуговування: міг попроситися на горщик, сам вмиватися, мити руки, витирати їх; одягатися і роздягатися; самостійно користуватися під час їжі ложкою.

Крім цього, не забувайте про одяг дитини. Він повинна бути не тільки якісний, а й зручним для нього самого.

Поради на перші дні в дитячому садку

З самого початку дитині, звичайно, буде дуже цікаво. Безліч інших дітей, іграшки та й батьки не рідко залишаються з ними на деякий час, тому дітям спокійніше. Але от коли дитина залишиться сама можуть початися проблеми.

Мало того, у багатьох дітей виникає страх, що батьки їх не заберуть. Не забувай нагадати, що ви прийдете ввечері. Багато батьків цього не говорять, адже це само собою зрозуміло, але не для дитини. І слова виховательки потім не допоможуть.

Тому на другий день може початися просто істерика перед походом в дитячий сад. Що ж робити в такому випадку?

У перший день відвідин саду краще прийти тільки на прогулянку з групою, так як в грі маляті буде простіше знайти друзів, познайомитися з вихователем. Можна взяти з собою в сад улюблену іграшку.

Так само, багато психологів радять батькам зробити вихідний посеред першого тижня. Але залишити все той же режим дитячого садка. Це дасть дитині трохи перепочити.

У вихідні дні варто побільше гуляти з малюком і максимально знизити емоційне навантаження.

У перший тиждень краще не залишати дитину в садку більше, ніж на 4 години. Краще забирати її вже після обіду. А далі прислухайтеся до рекомендацій вихователя. До кінця першого місяця діти зазвичай успішно адаптуються до садка та можуть залишатися там довше.

Важливо в перший час особливо уважно слідкуйте за емоційним станом дитини: чи не боїться вона, а чи не ображається? .. Дитина повинна відчувати, що мама завжди допоможе, завжди виявиться поруч у важку хвилину.

Що дитина повинна вміти

Дитина, який йде в дитячий сад, звичайно повинна мати досить непогані навички самообслуговування. Не варто думати, що вихователь буде справлятися з десятком, а то і двома, дітьми.

Навчіть дитину в першу чергу таким речам: зав'язувати шнурки, переодягатися, користуватися столовими приборами (без ножа зрозуміло), користуватися горщиком, вмиватися і витирати руки. Це базові навички, які дуже знадобляться дитині в дитячому садку.

Навчити дитину цього не складно. Просто давайте їй пробувати робити це все. Навіть якщо вона звикла і сильно противиться, доведеться піти принциповим шляхом, щоб зробити їй більш самостійною.

Якщо ви розумієте, що він дійсно не справляється, то пропонуйте свою допомогу. Але лише допомогу, а не "давай, я зроблю це за тебе".

Але потрібно робити все в межах розумного, щоб дитина не відчувала себе безпорадною постійно.

Що робити якщо дитина не готова?

Повна адаптація дитини до дитячого садка зазвичай триває не більше 3 місяців. Після цього вона вже без особливих проблем ходить в садок. Але бувають випадки, коли цього часу недостатньо. Ознаки цього помітити зовсім нескладно: постійні сльози, дитина не спілкується з іншими дітьми, не бере участі в іграх, не слухається вихователя.

Все це свідчить про те, що дитина просто ще не готова. Ні в якому разі не потрібно думати, що у нього якісь відхилення. Це може бути пов'язано з індивідуальними особливостями дитини: сором'язливість, лякливість.

Позиція «садок за всяку ціну», яку часом займають батьки, є хибною. Користі для дитини вона не принесе.

Найкраще, що ви можете зробити зараз, - це забрати малюка з саду зовсім. Доведеться йому ще якийсь час побути вдома. А мамі варто порадитися з дитячим психологом про те, як їй чинити далі.