Дізнайся, як швидко зібрати дитину в дитячий садок. Які речі й приналежності потрібно купити? І взагалі: про що подбати в першу чергу? Як малюкові подолати можливі неприємності? Познайомся з маленькими секретами й особливостями дитсадків.

Що таке електронна черга та як вона працює?

Сьогодні в Україні швидко влаштувати дитину до дитячого садка не так вже й просто. Потрібно робити це заздалегідь. Адже з часом може виявитися, що місць у певному дитячому закладі вже немає. Як же правильно вчинити?

Перш за все батьки повинні стати в чергу. Принести потрібні документи. І зробити це заздалегідь. З деяких пір у столиці ситуація змінилася. У 2018 році можна відстежити наявність вільних місць онлайн.

У тому випадку, якщо чадо потрібно влаштувати до садочка за лічені дні, можна легко й просто впоратися із ситуацією, що склалася. Але тільки за умови, що місцезнаходження установи не повинно бути критичним.

Популярні новини зараз
Повинні з'явитися без повістки: кого чекають у ТЦК з 1 квітня Погода несе божевільну спеку: прогноз на найближчі дні Готуйте гаманці: українцям за лічені дні підвищать тарифи на комуналку, що подорожчає Показники лічильника вже не аргумент: українців змушують платити за світло більше, ніж "накрутили"
Показати ще

Що стосується прописки в електронній черзі, то вона значення не має. У київських дитсадках приймають дітей приїжджих. І що зручно: батьки, що зареєструвалися, можуть одночасно стати в чергу в декількох дошкільних навчальних закладах, які знаходяться в різних мікрорайонах міста.

Потрапити до державної столичної установи дитина зможе виключно через електронну чергу. Не вмієш користуватися системою? Зайди спробуй! Нічого складного немає.

А якщо хтось хоче потрапити в певний столичний заклад заздалегідь, краще стати в чергу після народження дитини. Сьогодні цілком реально подивитися фото дитсадка за допомогою веб-ресурсів. Дізнатися загальну характеристику закладу, адресу та контактні дані. З'ясувати, які навчальні програми застосовуються. І які заняття проводяться. Почитати відгуки батьків. І дізнатися іншу корисну інформацію про дитсадок.

Ясна річ, що зручніше, якщо садок знаходиться поруч із будинком, де сім'я проживає. Або недалеко від місця роботи одного з батьків. Фото і загальні відомості у всесвітній мережі допоможуть зробити вибір дошкільного навчального закладу правильним.

Які фактори варто врахувати при виборі одягу?

Якщо документи до дитсадка вже здані, саме час подумати про те, що знадобиться для першого року перебування в ньому. Ця стаття допоможе швидко й правильно зібрати дитину в дитячий садок. Якщо це ясла, тим паче важливо врахувати ряд моментів, щоб дитина швидше звикла й не відчувала дискомфорту.

Купувати речі треба, виходячи, перш за все, з практичності й зручності носіння. Якщо хочеш, щоб дитина була модною, красивою а привабливою, не забувай про перші два важливі чинники. Адже якщо малюкові буде некомфортно, і одяг стане обмежувати (наприклад, вузькі штанці або завузька горловина в реглані/футболці), він буде примхливим і дратівливим.

Не забувай, що при цьому обстановка для сина чи доньки буде абсолютна нова й незвична. Більшість мам знають, що увагу одягу чада потрібно приділяти особливу. Тільки як правильно це зробити, знають не всі.

Щоб адаптація малюка пройшла легко, варто уникнути ряд можливих неприємностей. Найчастіше ними можуть стати погана якість речей, ненатуральність. Це один із головних критеріїв при виборі одягу для дитини. Натуральність - термін зрозумілий і знайомий багатьом.

Речі повинні бути безпечними і зручними в усіх відношеннях. Зверни увагу на застібки. Врахуй, що дитина повинна самостійно вміти зняти/одягнути річ. Безумовно, вихователі будуть допомагати. Однак добре, якщо дітей у групі десять-п'ятнадцять осіб. Але найчастіше їх до тридцяти і навіть більше. Приділити кожному увагу в такому випадку непросто.

Вибирай практичний одяг із застібками липучками або кнопочками, який легко знімати або надягати. Погодься, з ґудзиками або шнурівками чаду доведеться повозитися. Блискавка - найпростіший варіант. Діти швидко навчаються їх застібати. І метушні в сина чи доньки в такому випадку буде набагато менше.

Ще один важливий фактор: речі повинні легко пратися й не міняти свого зовнішнього вигляду після прання. У садок як хлопчикам, так і дівчаткам відмінно підійдуть футболки в теплу пору і реглани в прохолодну.

Запасну річ завжди можна залишити в шафці. Адже не виключено, що дитина забруднить себе їжею, проллє компот або забрудниться, наприклад, фарбою під час занять із малювання.

Одяг малюка повинен бути м'яким і приємним до тіла. Тому, прийшовши в магазин, не соромся помацати й спробувати на дотик матеріал виробу. Якщо спідниця чи штанці на резинці, спробуй, чи не туга вона. При врахуванні всіх вищезазначених порад, гардероб для садка буде складено правильно.

Список речей в дитячий садок

Отже, які речі повинні бути куплені в дитячий садок у обов'язковому порядку? Ось їх список:

  • • Два-три комплекти нижньої білизни (майка та трусики).
  • • Змінні футболка/реглан і колготи/шкарпетки/штанці.
  • • Змінне взуття - комфортні капці з фіксованою п'яткою.
  • • Чешки для занять танцями або фізкультурою, окремий мішечок для них.
  • • Спортивні шортики/штани (на вимогу дитячого садка).
  • • Бавовняна піжама (її будуть давати додому періодично прати).
  • • Панамка, капелюшок або кепка в жарку пору.
  • • Два підписаних матер'яних мішечки, куди буде складатися форма для занять і піжама.

Справа в тому, що в кожному дитячому садку свої вимоги щодо відвідувань танцювальних і спортивних занять. Наприклад, верх - наявність білої футболки в теплу пору, реглани, коли прохолодно. Низ - чорні еластичні або трикотажні шортики. А взимку під них - білі колготи.

Тут вже нічого не поробиш - такі правила закладу. І доведеться їх дотримуватися. Часом навіть колір чешок грає роль. Можуть вимагати, щоб у всіх вони були білого кольору. З'ясовувати ці моменти варто в кожному окремому випадку.

Якщо ти хочеш, щоб дитина не плуталася й чітко знала, що ця річ саме її, можеш використовувати якусь ексклюзивну нашивку. Наприклад, мультиплікаційного героя. Простіший варіант - підписати кожну річ із вивороту.

Адже трапляється, що в садку речі губляться. Якщо ж їх підписати або використовувати нашивку, знайти господаря буде набагато простіше. Можеш придумати якийсь свій відмітний знак. І показати дитині, щоб вона знала, що всі речі з таким знаком її.

Що зібрати дитині в ясла?

Якщо дитина йде в ясла, варто, крім усього перерахованого вище, подбати про придбання клейонки і пелюшки. Обов'язково знадобиться нагрудничок, щоб малюк не забруднився під час вживання їжі.

Запасних комплектів одягу та нижньої білизни повинно бути кілька - три-чотири. Зверни увагу на «дихаючий» одяг для малюка. Звичайно, він коштує дорожче. Але здоров'я дитини того варте.

Не забудь про улюблену іграшку сина чи доньки. Оскільки в дитячому садку обстановка для нього нова і невідома, з улюбленим зайчиком, машинкою або лялькою набагато легше буде малюкові адаптуватися.

При цьому врахуй, що іграшку можуть зламати або забрати інші діти. Її не повинно бути шкода. Діти в садку будуть мінятися іграшками. Так що потрібно врахувати щодо певної іграшки, чи готовий малюк піти на можливі жертви?

Такі предмети гігієни, як паперові серветки, туалетний папір, дитяче рідке мило, побутова хімія купується переважно батьківським комітетом. Батьки, відповідно, здають на все це гроші. Ціна - за домовленістю.

Найголовніше - потрібний настрій перед садком. Зацікав чадо - прояви його інтерес до інших дітей. Налаштуй малюка на те, що з дітками набагато цікавіше гратися. Щоб перший день пройшов «без сучка й задирки», не переживай дуже сильно. І обов´язково «візьми» з собою до дитсадка посмішку!

Невеличкі секрети й особливості дитсадків

Бувають випадки, коли деякі батьки переконані, що їхня дитина дуже розумна. І хочуть визначити її в більш старшу групу. Але навіщо поспішати й квапити події? Психологічно вона ще не готова. І повинна окліматизуватися в своїй віковій групі.

Користі від того, що дитина буде в одній групі з дітьми на рік старшими - ніякої. Важко буде, як їй, так і батькам. З однолітками цікавіше навчатися й розвиватися. Пам'ятай: на все свій час.

Наймолодший вік, із якого беруть в українські ясла - не менше року. Ціна оплати за дитячий садок у кожному випадку розглядається індивідуально. Сьогодні існують не тільки державні, а й приватні заклади.

Таке поняття як «безкоштовно» взагалі відсутнє. Батькам доводиться платити за харчування, здавати гроші на предмети гігієни. У деяких закладах за списком потрібно приносити олівці, фарби, альбом, пластилін, зошити для занять тощо. У інших батьки здають гроші. Батьківський комітет купує всім дітям однакові приналежності.

На жаль, до сих пір в українських садочках практикується заміна металопластикових вікон, придбання дитячих меблів, постільних речей або посуду за рахунок батьківських коштів.

У деяких дитсадках мамам і татам власними зусиллями доводиться облаштовувати дитячі майданчики. У кожному з дошкільних закладів можна знайти свої плюси і мінуси.

Але вибір залишається тільки за батьками. Адже дитина не спроможна поки що приймати самостійні рішення. Не проґав важливі моменти. Зваж усі «за» та «проти». Головне, щоб до дитини ставилися з повагою й розумінням, як до особистості.