Митрополит УПЦ МП Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр Драбинко висловився про свою підтримку автокефалії української церкви та розповів про ризики, які можуть виникнути в процесі цієї кампанії.

Митрополит підкреслив, що усвідомлює усі ризики, що можуть з'явитися через таку його позицію щодо підтримки єдиної церкви в Україні, - пише LB.ua.

Митрополит зазначає: "Початок нинішньої "автокефальної" кампанії застав мене за письмовим столом. А саме за фінальною редакцією моєї книги "Українська Церква на шляху до автокефалії". Тексти, що увійшли в цю книгу, готувалися не один рік, а в самому кінці розміщені документи, що стосуються історії самопроголошення автокефалії в 1919-1925 роках. Декрети Української Народної Республіки, постанови зборів і соборів, які проголошували автокефалію або висловлювалися за неї і т. д. Книга, швидше за все, вийде раніше, ніж стане ясно, чим саме закінчиться ще не написана мною глава "2018: в очікуванні Томосу".

"Наданням Української Церкви канонічної автокефалії від Константинополя? Або чергова історична пауза в рішенні українського церковного питання? Але незалежно від результатів вирішення Вселенського Патріарха я хочу сьогодні публічно підтримати ідею автокефалії Української Церкви", - заявив Драбинко.

Популярні новини зараз
Міністр оборони Олексій Резніков робить це, незважаючи на війну, ведуча Юлія Зорій видала правду: "Не про гроші чи зв'язки" Українці знову отримали дві платіжки: у Нафтогазі пояснили споживачам в чому причина Володимир Зеленський згадав загиблого друга з "Кварталу 95": "Дайте смердючої дешевої горілки" Наталя Могилевська втрапила в халепу: "Друзі мої! Трапилось непередбачене"
Показати ще

Як додав Драбинко, він не бачить іншої альтернативи канонічної самостійності нашої Церкви, заглянувши у минуле боротьби українських православних християн за автокефалію.

Колишні українські президенти об'єдналися заради церкви

Троє українських президентів - Леонід Кравчук, Леонід Кучма і Віктор Ющенко підписали спільне звернення щодо надання автокефалії Українській помісній православній церкві.

Екс-глави держави висловили думку, що прийняття єдиної автокефалії лише зміцнять незалежність та суверенітет України.

Дивіться: автокефеалія в Укрїні. Колишні президенти звернулися до українців

Як раніше повідомляв "Знай.ua", відомі українці висловили свою думку щодо єдиної помісної церкви в Україні. Зокрема це питання зацікавило соліста популярного гурту ТНМК Олександра Сидоренка та письменника Тараса Прохаська.