В Європейському Союзі почали звучати тривожні дзвіночки щодо скасування безвізового режиму.

Як пише "Дзеркало тижня", йдеться про інциденти, що підтверджують недостатність рівня системи безпеки українських документів, а також проблеми з корупцією в цій сфері. Приміром, у грудні 2017 року на провал української системи безпеки документів вказала посол Великої Британії Джудіт Гоф. Вона нагадала, що український біометричний закордонний паспорт незаконно отримав громадянин іншої держави, якого підозрюють у скоєнні замовних убивств і, зокрема, в замаху на чеченських добровольців Аміну Окуеву і її чоловіка Адама Осмаєва.

Незадоволена була і посол Франції Ізабель Дюмон. За її словами, підозра про існування корупційної схеми, яка дозволяє громадянам третіх країн отримати паспорт України, — це дуже серйозний негативний фактор. На існування цієї проблеми у лютому Україні вказав і посол Швеції Мартін Хагстрьом.

"І все ж в ЄС не кажуть про припинення безвізового режиму з Україною, що підтверджує і висловлена нещодавно позиція посла ЄС Hyuga Мінгареллі, і взагалі порядок денний нарад міністрів внутрішніх справ ЄС, де (поки) не згадують Україну. Але тривожні дзвіночки вже пролунали. Такі випадки суттєво перешкоджають будь-якої подальшої лібералізації візової політики щодо України", — йдеться в статті.

Популярні новини зараз
"Продам місце в черзі": чоловіки штурмують ТЦК, воєнкоми не справляються Тарифний "сюрприз" для мешканців багатоповерхівок: травневі платіжки заберуть ще більше грошей Платити по 2,64 грн за кВт будуть не всі: якими будуть травневі платіжки за світло Українцям кардинально змінять правила оплати комуналки: до чого готуватись
Показати ще

Крім того, в західних країнах подібні загрози вважають небезпекою для своїх громадян.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що в Європейському союзі створили неофіційний документ, в якому зазначено, що Україна не в повній мірі виконує вимоги Євросоюзу і Міжнародного валютного фонду. "13 країн-членів ЄС і близьких союзників України створили неофіційний документ перед обговоренням Ради міністрів закордонних справ 19 березня, в якому говориться, що "уряд не в повній мірі виконує контрольні показники ЄС і МВФ. Активісти громадянського суспільства та експерти попереджають про ризикий відкат", - повідомив кореспондент "Радіо Свобода" Йозвяк.