Верховна Рада має намір змінити правила вивозу дитини за кордон. Так, 233 народних депутати підтримали прийняття за основу законопроекту, який дозволить дитині виїжджати за кордон, навіть якщо один з батьків не надав згоди. Все це можна буде зробити за рішенням суду.

Зокрема, документ передбачає вказати в Сімейному кодексі, що в разі відсутності згоди одного з батьків, інший з батьків або неповнолітня дитина (при наявності згоди одного з батьків) має право звернутися до суду, де може отримати дозвіл на виїзд за кордон.

При цьому в ході розгляду народні депутати вилучили із законопроекту норми про можливість тимчасового виїзду дитини за кордон за згодою одного з батьків при наявності документів, які підтверджують необхідність надання медичної допомоги за кордоном або участь дитини в міжнародних олімпіадах, конкурсах, спортивних заходах.

Раніше портал "Знай.ua" розповідав про маловідомі способи розпорядитися майном. Виявляється, існує не тільки один документ – заповіт. Найпоширеніші способи розпорядитися майном – це заповіт і акт дарування. Поширені, але далеко не єдині. Так, людина може укласти заповідальну відмову, договір довічного утримання або спадковий договір.

Популярні новини зараз
Олена-Крістіна Лебідь зустрілася з рідною мамою, яка була в окупації 7 місяців: "Ніхто не постраждав" Як курс долара вплине на розмір пенсій у 2023 році: чи отримають українці надбавку до виплат Гороскоп на тиждень 26 вересня-2 жовтня 2022 року: Водоліям успіх у фінансах, а Тельці схоплять "золоту рибку" Найпотужніший екстрасенс Хаял Алекперов назвав дату кінця війни в Україні: "Я не Бог, але..."
Показати ще

Спадковий договір від заповіту відрізняється тим, що отримати спадщину людина може тільки при виконанні певної умови. Якого саме – вирішувати тільки вам. Відзначимо, що обидва документи мають однакову юридичну силу. Також спадкодавець може оформити договір довічного утримання: умови і застереження практично ті ж, що і в спадкового договору, але з одним нюансом: при підписанні договору довічного утримання право власності переходить в момент укладання угоди, а в спадковому – лише після смерті власника.