До подій 2014 року прапор України у Донецьку був не більше, ніж звичайним офіційним символом, на який не звертали уваги. Але після початку військових дій він став певним символом того, що Донбас не здався.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це пише журналіст-переселенка з Донецька Валентина Бикова у статті на "Site.ua".
"Прапор був частиною запорошеного офіціозу, не маючи відношення до дійсності. Весна 2014 року змінила все. Немов блякла і каламутна перекладна картинка ставала все чіткішою і яскравішою по мірі того, як з неї злазили захисні шари. Поступово приходило усвідомлення, що чомусь страшенно важливо, виходячи вранці на вулицю, бачити жовто-блакитні полотнища. Але з кожним днем їх ставало все менше. Прапори знімали поволі, непомітно, по ночах; і було відчуття, наче з міста по краплі витікає кров", — згадує вона.
"13 березня кров ринула потоком. На площі, яку коли-небудь назвуть іменем Дмитра Чернявського. В той день я прийшла додому і довго лежала у ванній з закритими очима. Потім зайшла в інтернет і набрала в пошуку "Купити прапор України з доставкою", — ділиться трагічними спогадами про перших загиблих патріотів в Донецьку Бикова.
За словами жінки, свою посилку вона отримала незадовго до масштабної проукраїнської акції, запланованої на 17 квітня. У зазначений день всі проукраїнські жителі міста зібралися у парку Перемоги. І кожен з них приніс новий, щойно куплений прапор України.
Нагадаємо, протягом минулої доби, 21 серпня, бойовики 24 рази відкривали вогонь по позиціях ЗСУ, в тому числі 4 рази з озброєння, забороненого Мінськими домовленостями.
Як повідомляв Знай.ua, українські вояки на Донбасі зрівняли російські танки із землею.
Також Знай.ua писав, канцлер Німеччини Ангела Меркель під час телефонної розмови розповіла президентові України Петра Порошенка, про що говорила з російським лідером Володимиром Путіним.