5 років тому, 26 липня 2013-го, патріарх Російської православної церкви Кирил приїхав до Києва на святкування 1025-річчя Хрещення Русі. Це був його останній візит в Україну.

Наступного дня в столицю приїхав і президент Росії Володимир Путін. Екс-президент Віктор Янукович нагородив патріарха Кирила орденом князя Ярослава Мудрого I ст. Святкування відбувалось два дні.

Патріарх Кирил відомий своїми прокремлівськими заявами і відстоюванням позицій "руского міра".

Підбірка цитат патріарха про війну на Донбасі, українську помісну церкву та незалежність

Популярні новини зараз
Незліченні багатства Гітлера в Антарктиді: вчені знайшли достовірні докази Навіть на збір полуниці не пустять: Польща перестане приймати українських біженців Хотів сексу втрьох, але залишився без члена та коханки: жінка вбила "конкурентку" та покалічила чоловіка, коли застала їх у ліжку Українцям назвали суми майбутніх пенсій: із мінімальною та середньою зарплатою
Показати ще

"Російська православна церква ніколи не залишить у біді своїх братів на Україні і не відмовиться від них. Ми ніколи не погодимося на зміну священних канонічних кордонів нашої церкви, бо Київ - це духовна колиска святої Русі як Мцхета для Грузії або Косово для Сербії".

"В Україні відбуваються насильницькі захоплення храмів, ігноруються рішення судів, ведеться інформаційна кампанія проти церкви, в українському парламенті пропонуються законопроекти, мета яких - дискримінувати і поставити в дуже важкі умови найбільшу релігійну громаду країни".

"На Україні дуже важка ситуація. Справжні гоніння на Українську православну церкву. За останній час захоплено силою 50 храмів. Постійно відбуваються напади на храми, б'ються священики... Є кадри, коли священик в одязі весь у крові, його називають окупантом, а він українець, народився на Україні і говорить тільки по-українськи. Його б'ють тільки тому, що він перебуває у канонічній Церкві, яку місцеві влади називають церквою-окупантом".

"Для мене Україна - це те ж саме, що і Росія. Там мій народ, церква, яку Господь благословив мені в цей історичний період часу очолювати. Це моя радість і мій біль. Я молюся за блаженнішого митрополита Онуфрія, за єпископат нашої церкви, за духовенство, за віруючий народ, і вірю, що таким чином Україна збережеться і буде благополучною, мирної, спокійної країною, дружньою по відношенню до сусідів, відкритої по відношенню до Європи".

Раніше портал "Знай.ua" публікував про те, що в УПЦ заявили, що до Києва доїдуть не всі.