Більша частина населення України вважає, що перебуває за межею бідності. Про це повідомили в Державній службі статистики. Передає Politeka.

Держстат провів опитування серед 13 тис. українських сімей протягом 2017 року (у всіх регіонах, крім Криму й окупованої частини Донбасу). З'ясувалося, що переважна більшість людей скаржаться на своє життя.

Найбільше українці скаржилися на брак грошей на поточні витрати — таких респондентів виявилося 60% порівняно з 64% у 2015 році.

Також жителі України скаржаться на неможливість відкласти гроші для сімейного відпочинку — 52% (було 55%), на брак коштів для серйозного лікування — 27-30% (27-32%), відсутність авто — 29% (29%), на відсутність в їх населеному пункті установ, що надають побутові послуги, — 20% (22%) та екстрену медичну допомогу — 15% (15%), відсутність комп'ютера — 14% (15%).

Відразу 25% респондентів зізналися, що їм доводиться заощаджувати навіть на продуктах харчування (порівняно з 28% у 2015 році). Найбільше економлять на продуктах мешканці Закарпатської, Івано-Франківської, Черкаської, Сумської, Херсонської та Вінницької областей (31-34%). Менше всього думають про економію на їжі жителі Київщини, Рівненщини та Полтавщини (7-12%). Також кожен десятий учасник опитування поскаржився на відсутність нормального житла.

Популярні новини зараз

"Холостячка" Мішина відгуляла весілля: "Гірко молодим!"

Яке літо, така і мода: харків'янка розгулювала по метро в одній рваній штанині

Донька Сумської Паперна похвалилася розкішною фігурою в крихітних шортах: "Це вогонь"

Зірка "Дизель шоу" Булітко згадала свій ніжний танець з Чапкісом: "Останній вальс"

Показати ще

За даними Держстату, річний дохід середнього жителя України в 2017 році склав 43 592 грн, або 3633 грн в міс. Це на 6% (218 грн/міс.) більше, ніж в 2016 році.

Найбільш високі річні доходи були зафіксовані в Києві — в середньому 111,7 тис. грн на кожного жителя столиці. Найнижчі доходи отримували жителі Луганської області — близько 14 тис. грн. в рік на одну людину.

Нагадаємо, тіньова економіка, зарплати в конвертах породжують бідність і позбавляють українців права на соціальний захист. Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева

За його словами, приблизно 40% української економіки перебуває в тіні, а тому стандартні для розвинених країн рецепти вирішення економічних проблем не є дієвими.

Як повідомляв портал "Знай.uа", подорожчання проїзду в громадському транспорті, яке обіцяють киянам, вступить в силу вже з 14 липня. Соціальні мережі вибухнули обуренням. І це обурення виправдано: стан більшості тролейбусів, автобусів та вагонів метро залишає бажати кращого, та і доходи громадян не дозволяють платити за проїзд більше. Столичний градоначальник Віталій Кличко назвав підвищення цін економічно обґрунтованим і пообіцяв найближчим часом оприлюднити розрахунки, згідно з якими ціни, власне, і підняли.