Новітнє дослідження західних вчених виявило ще один фактор, який сприяє розвитку людського слабоумства.

Цю інформацію повідомляє МedicalXpress.

Незаможні люди піддаються більшому ризику отримати слабоумство в старості, кажуть вчені Університетського коледжу Лондона.

Експерти проаналізували результати довготривалого дослідження English Longitudinal Study of Ageing (ELSA), в якому взяли участь більше шести тисяч дорослих, що живуть в Англії і народжених в період 1902-1943 років.

Дослідники виявили можливі соціально-економічні фактори, що впливають на ймовірність появи сенільної деменції — нейродегенератівного захворювання, що проявляється в старечому віці.

Популярні новини зараз
Двійник володимира путіна зганьбив діда в Маріуполі і забув щелепу: "Бабуся без зубів" Дмитро Комаров став ворогом номер один і задоволений: "Мені не соромно дивитися людям у вічі" Українці можуть отримати ще одну грошову допомогу, але є умови: хто та на яку виплату може претендувати Наречена Роналду Джорджіна Родрігес не змогла пережити загибель сина: "Це найбільший біль"
Показати ще

Як виявилося, люди, які народилися після 1926 року, сильніше розрізнялися між собою за рівнем заробітку, ніж ті, хто жив раніше. Завдяки цьому факту вчені змогли з'ясувати, що заможність у пізньому віці знижувала ризик розвитку недоумства, а незаможні більше страждали від нейродегенеративних захворювань.

За словами дослідників, соціальна активність - саме той фактор, який дозволяє зберігати когнітивні функції людини протягом довгого часу.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", слабоумство часто є сумним підсумком людського життя. Останні дослідження показують, що найбільшою мірою схильні до цього недугу самотні літні чоловіки.

Вчені не змогли ще до кінця пояснити цю дивну закономірність, проте припускають, що хвороба може бути пов'язана з деградацією комунікативних навичок і відсторонення людини від соціального життя. Як повідомляють російські ЗМІ, серед чинників, що знижують ризики деменції можна назвати турботу з боку оточуючих.

Також портал повідомляв про те, що медики постійно нагадують нам, що надлишок солі і солоних продуктів в раціоні харчування може призвести до серйозних проблем зі здоров'ям.

Сіль порушує мозковий кровообіг, внаслідок чого погіршуються когнітивні здібності мозку. Виходить, що при надмірному споживанні солі літня людина може зіткнутися з таким захворюванням, як старече слабоумство.