Західні партнери України вимагають від уряду в найближчі роки довести середню ціну за пачку цигарок до європейського рівня. Згідно цієї стратегії, сигарети будуть щорічно дорожчати на 20-25%. Про це повідомляє "Обозреватель", посилаючись на заяву економіста Максима Праздникова.

"Ми взяли на себе певні зобов'язання, ми повинні привести ціни на цигарки у відповідністю з рівнем, який на сьогоднішній день є в Європі", - пояснив економіст.

Праздников зазначив, що у сусідній Польщі ціна пачки цигарок у кілька разів більше, ніж в Україні – понад 100 грн.

"Є підписані угоди, де прописано норми про те, що у нас протягом 4-5 років буде постійно підвищуватися акциз на цигарки. Таким чином, ціни на пачку ми доведемо до більш 100 грн. Поступово на 20-25% щороку буде йти збільшення ціни", - повідомив він.

Експерт прогнозує, що такі заходи в сукупності з пропагандою здорового способу життя відлякають значну кількість курців – більше 20%.

Популярні новини зараз

Молода Українка загинула на заробітках в Чехії, гарувала заради сина: "Давидчик більше не обійме маму"

"Холостячка" Мішина збирається вчити українок життя за гроші: "У вас немає енергії"

Дипломати посміялися з Росії за кадри з окупованим Кримом: "Як щодо фото власної країни?"

Розлучена Соломія Вітвіцька втекла від депресії під камеру: шалена амазонка

Показати ще

Також Праздников зазначив, що зі зменшенням кількості курців бюджет України не постраждає, тому що кількість грошей із кожної проданої пачки буде набагато більше.

Нагадаємо, глава Міністерства охорони здоров'я України Уляна Супрун порадила українцям, які хочуть позбутися від звички палити, відмовитися в тому числі і від популярних і модних нині електронних сигарет.

При цьому Супрун зазначила, що однозначної відповіді про шкоду електронних сигарет вчені не дали, досі тривають дослідження їх впливу на здоров'я.

Крім того, міжнародна група вчених з австралійського університету провела серію досліджень, у результаті яких прийшла до висновку,що окрема категорія популярних продуктів може стати причиною, по якій ставлять діагноз "безпліддя".

Медики простежили, як жирні, смажені продукти з серії фаст-фуду впливають на жіночу фертильність: результати з'явилися на сторінках видання Human Reproduction.

Дивіться сюжет про цигарки

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", тютюнові кіоски заробляють на ваших дітях.