Російські приватні військові компанії активізували вербування українців - жителів окупованого Донбасу купують як "гарматне м'ясо" для участі в бойових діях у Сирії.

Про це, посилаючись на інформацію Головного управління розвідки Міністерства оборони України, повідомив речник Міноборони з питань АТО Дмитро Гуцуляк.

Так, розвідка повідомляє, що російські приватні військові компанії активізували агітацію з вербування жителів тимчасово окупованого Донбасу для участі в бойових діях на території Сирії з кінця лютого. Агітація зараз активно ведеться.

У Головному управлінні розвідки відзначають, що російські вербувальники віддають перевагу кандидатам, які мають бойовий досвід і хоча б базову підготовку за однією з військово-облікових спеціальностей.

"Не дивлячись на обіцянки російських вербувальників« стабільного соціального пакета »і високого фінансового забезпечення, охочих поповнювати ряди приватних військових компаній виявилося небагато, - каже Гуцуляк. - Інформація про значні втрати російських найманців в Сирії в лютому цього року спонукала жителів окупованого Донбасу відмовлятися від пропозицій агентів ПВК, в тому числі і так званих «Ветеранів Донбасу».

Зазначимо, що раніше отаман козацького товариства "Ховріно" Євген Шабаєв розповів правду про вербування і "роботу" путінських терористів, найманців ПВК "Вагнера" в Сирії. В одному зі своїх інтерв'ю він заявив, що серед найманців дуже багато бойовиків Донбасу. За його словами, це в'язні СІЗО Донецька та Луганська, яких тримають там три роки. До них приходять вербувальники і кажуть, що у них єдиний вибір - або гнити тут, або йти воювати.

Дивіться: чому в складі вбивць Вагнера виникла окрема українська група, де вербують найманців і які завдання вони виконують:

Як повідомляв портал "Знай.ua", серед вбивць Вагнера є українці, які воювали на боці бойовиків Донбасу, вони входили раніше до таємничого підрозділу "Карпати".

Спочатку підрозділ "Карпати" створювався для диверсій в тилу, але слабка підготовка не дозволяла "виконати завдання", тому їх розформували і перекинули прямісінько до сирійської бійні.