На Гончарівському військовому полігоні пройшла демонстрація нового бойового модуля, встановленого на бойовій колісної броньованої машині "Козак-2М".

Це тристоронній проект, в якому беруть участь турецька компанія Aselsan, державне Київське конструкторське бюро "Луч", а також приватне підприємство НВО "Практика", яке є розробником і виробником бойової броньованої машини, пише на своїй сторінці в Facebook військовий експерт Сергій Згурець.

«Козак» з новою зброєю На Гончарівському військовому полігоні відбулась демонстрація нового бойового модулю, який був встановлений на бойовій колісній броньованій машині «Козак-2М». Це тристоронній проект, у якому беруть участь турецька компанія Aselsan, Державне Київське конструкторське бюро “Луч”, а також приватне підприємство НВО «Практика», яке є виробником бойової броньованої машини "Козак-2М". Компанія Aselsan є розробником дистанційно керованого бойового модуля, системи управління цим модулем, а також засобів спостереження за полем бою (зокрема, тепловізору). Представлений модуль може оснащуватися різними типами кулеметів, але головна його ударна сила - це вітчизняний протитанковий ракетний комплекс «Бар’єр» у виконанні зі збільшеною кількістю ракет на пусковій. Це чотири ракети Р-2С. Максимальна дальність пуску - 5 кілометрів, бронепробиття за динамічним захистом — 800 міліметрів. Також можуть застосовуватися ракети з уламково-фугасною, а також із термобаричою бойовою частиною. Система управління ракетою - лазерна, напівавтоматична. Перезарядження - через люки на даху машини. Масса модулю - в межах 400 кілограмів. Модуль оснащений одномоментними двигунами, які забезпечують швидкість перекидання вісі прицілювання - до 30° на секунду. Під час випробувань у день були здійснені пуски керованою протитанковою ракетою Р-2С на відстань у 1,8 кілометри по мішені, що рухається, а також вночі - на відстані у 3 кілометри по броньованій цілі, з використанням тепловізору компанії Aselsan. За пусками спостерігала закордонна військова делегація. Пуски були вдалими. Раніше ДержККБ «Луч» та представники компаніі Aselsan проводили бойові пуски з іншої бойової машини, яка була представлена на випробування компанію «Українська бронетехніка». Можна припустити, що застосування різних мобільних платформ є відлунням українських реалій, де спецекспортери використовують усі можливі варіації, аби задовольнити вимоги закордонних замовників.

Posted by Сергій Згурець on Wednesday, 18 July 2018

Представлений модуль може оснащуватися різними типами кулеметів, але головна ударна сила - це вітчизняний протитанковий ракетний комплекс "Бар'єр" у виконанні з збільшеною кількістю ракет на пусковий. Це чотири ракети Р-2С. Максимальна дальність пуску - 5 кілометрів, непроникність за динамічним захистом — 800 міліметрів. Також можуть застосовуватися ракети з осколково-фугасною, а також з термобаричою бойовою частиною.

Популярні новини зараз
В опалювальному сезоні знизять тариф на світло: хто платитиме 1,32 грн за кВт Пенсіонери зможуть отримати одноразову грошову допомогу Змінили вимоги до стажу: майбутня пенсія буде більше очікуваного На вулиці вийдуть мобільні патрулі: за що масово штрафуватимуть українців
Показати ще

Система управління ракетою - лазерна, напівавтоматична. Перезарядка - через люки на даху машини. Маса модуля - в межах 400 кілограмів. Модуль оснащений одномоментними двигунами, які забезпечують швидкість перекидання осі прицілювання, за твердженнями представників турецької компанії, до 30° в секунду.

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", "Житомирський бронетанковий завод" (ЖБЗ) випустив оптимізований модуль "Дуплет", призначений для використання на БМП-2. Крім бойових машин піхоти, нову зброю можна використовувати для підвищення вогневої мощі танків Т-64, повідомляє "Укроборонпром".

Зброярі ЖБЗ оснастили "Дуплет" новим тепловізором і вдосконаленою системою вогню. Вона дозволяє супроводжувати цілі в автоматичному режимі. А також самостійно розраховувати балістику боєприпасів і вести влучний вогонь при будь-яких погодних умовах і вдень, і вночі.

Нагадаємо, керівник Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Валентин Бадрак розповів, що радіолокаційні станції "Анклав" приватного підприємства "Холдингова компанія "Укрспецтехніка" успішно виводять з ладу на Донбасі російські безпілотники.