Прогресивні українці вирішили не чекати нових тарифів на комунальні послуги і скористатися досвідом європейців. Так звана "зелена енергетика" вже ні для кого не новина, адже існують десятки дієвих способів суттєво заощадити на опаленні та світлі, або й взагалі не платити за них.

Любителі подібних експериментів запевняють: це не просто забаганка, а швидше необхідність, тому що мерзнути у власній квартирі та ще й викладати за це чималі суми їм давно набридло, повідомляє "Радіо Свобода".

Наприклад, Павло Банніков із Тернопільщини ще сім років тому зайнявся облаштуванням енергоефективного будинку. Обійшовся він у 5 тисяч доларів, але результат себе виправдав.

Традиційного фундаменту тут немає, тільки мішки із цементом та піском, які з часом самі перетворюються на каміння. Каркас виготовлений із дерева, стіни завтовшки не більше 15 сантиметрів, повністю зроблені із соломи: вона найкраще зберігає тепло.

Популярні новини зараз
Головне за 24 квітня: бунт українців у Польщі, трагедія Каті Репяхової, важливий день та різке підвищення цін Залишать голими та босими: комунальники пообіцяли "не райдужну перспективу" всім боржникам Перерахунок пенсій з 1 травня: чого чекати стареньким Тікали від мобілізації, а потім їли своїх мертвих дітей: українцям нагадали історіїї 100-річної давнини
Показати ще

Та й з опаленням у такому приміщенні все значно простіше:

"Спалюються не тільки дрова, спалюється і топковий газ, виділений з дров. Якщо брати обрізками, то це десь 900, 1200 гривень за зиму", - розповідає Павло.

Схожий будинок з'явився не так давно і у мешканця Запоріжжя Олега Павловського. Але той вирішив не палити дровами, адже 18 кубів обійшлися у 15 тисяч гривень, для невеликого населеного пункту це чималі гроші. Ентузіаст знайшов інший спосіб:

"Це пивні банки. Там кришки в них вирізаються, склеюються і збирається ось така батарея. І ось в верхню банку потім гаряче повітря збирається і заходить в будинок. Простіше не буває. Коли яскраве чисте сонце, то до 95 градусів може повітря подавати. Потужність виходить до 2 кіловат - я отримую просто від банок, від сонця ", - пояснив він.

Тепер Олегу вдається непогано заощаджувати, сплачує до 18 разів менше, аніж кілька років тому.

Надзвичайно популярними стали і сонячні панелі. І не дарма – влітку мережі станції виробляють енергії набагато більше, ніж потрібно вдома. Держава навіть готова її купувати у вас, по 18 євроцентів за кіловат.

Її будівництво в середньому коштує до 10 тисяч доларів, але знову ж таки – довго чекати, поки окупиться, не знадобиться. За рік таким методом можна назбирати до 1 тисячі євро чистими, якщо у вас придбають якусь частину енергії державні установи.

Дивіться: як не платити за газ і світло та ще й отримувати гроші від держави?

Як повідомляв портал "Знай.ua", з'явилися подробиці головних змін, що набули чинності після прийнятого закону "Про житлово-комунальні послуги".