Оскарження формули «Роттердам+» в Європейському суді з прав людини абсурдно і приречене.

Про це в ефірі радіостанції Голос Столиці заявив експерт з питань енергетики Валентин Землянський. Експерт підкреслив, що формула Роттердам+ не має ніякого відношення до тарифів для населення, на відміну, наприклад, від формули ціноутворення на газ Дюссельдорф+. Таким чином, не зрозуміло, чому обраний саме суд з прав людини.

«Мені не зовсім зрозуміла подача саме у Суд з прав людини. Тобто в даному випадку, які права людини в бізнес-відносинах можуть бути порушені. Тобто, наприклад, більш логічно було б подавати в суд на, наприклад, газову формулу, яка називається «Дюссельдорф+», тому що вона безпосередньо впливає на нас з вами, як споживачів, на ціну газу. Давайте подамо в суд на ціноутворення на хліб, тому що там є складова і «Роттердам+», і «Дюссельдорф+». І, відповідно, я вважаю, що ціна на хліб обмежує мої права як людини», - сказав він.

Валентин Землянський також підкреслив, що сумнівається в тому, що позов взагалі може бути прийнятий до розгляду.

«Я більше ніж упевнений, що такий прецедент створювати не будуть, і цей позов початку приречений. Я так розумію, що ЄСПЛ, це просто не предмет його розгляду в даному випадку. Тому що предмет в даному випадку — це правовідносини між господарюючими суб'єктами, а не правовідносини між, наприклад, державою і суспільством або громадянином. Ось коли порушені цивільні права, можна подавати в ЄСПЛ. В даному випадку нічиї права при ціноутворенні на вугілля для бізнесу не порушуються з точки зору громадянських прав», - заявив він.

Популярні новини зараз
Такої катастрофи українці не бачили 230 років: що відбувається з народжуваністю на фоні війни ПриватБанк без розбору блокує платежі українців: покупки перетворилися на "лотерею" Один день – 1 гривня: "Київстар" підказав як користуватися послугами майже задарма Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще

Енергоексперт Андрій Герус подав скаргу до Європейського суду з прав людини щодо застосування в Україні формули ціноутворення на енергетичне вугілля «Роттердам плюс». Раніше він вже намагався оскаржити законність формули в українських судах. Рішення судів всіх інстанцій були єдині – відмову в задоволенні позовних вимог.

27 квітня 2016 року КМУ прийняв постанову №315, яким урівняла ціни на газ для промисловості та населення. Цим же рішенням визначена формула ціни газу, в основі якої лежать котирування в європейському хабі NCG (поблизу німецького міста Дюссельдорф) + доставка до україно-словацького кордону. 3 березня 2016 року НКРЕКП прийняла постанову №289, в якому затвердила нову методологію розрахунку оптової ринкової ціни електроенергії (ОРЦ). Згідно цієї методології, вугільна складова у тарифі на електроенергію заснована на котируваннях вугільного хаба ARA (Роттердам) + доставка в український порт.