Міністерство охорони здоров'я нещодавно відмовило в оплаті лікування в одній з іспанських клінік тяжкохворим дітям.

Ці випадки не пройшли повз увагу громадськості, тому прояснити ситуацію на сторінці у Facebook вирішила волонтер Ірина Заславець. Вона розповіла, що двом хлопчикам, у яких діагностували рак – Дімі Поковбі та Давиду Індиненко, спочатку затвердили гарантійний лист на витрати.

Їх очікувала трансплантація кісткового мозку, але за кілька днів до операції, випадково у МОЗ відмовили. Батьків це дуже обурило,тому вони вирішили записати все у відеозверненні.

Популярні новини зараз

ПФУ перерахував пенсії українців: кому і скільки доплатять у березні

17-річний школяр зарубав сокирою батьків і маленьку сестру: мріяв стати блогером

Молода Українка загинула на заробітках в Чехії, гарувала заради сина: "Давидчик більше не обійме маму"

37-річна Полякова відрізала золоті локони: "Не повторювати!"

Показати ще

Дивіться: звернення батьків хворого на рак хлопчика

Увага! У нас виникла неприємна ситуація із оплатою нашого лікування! Ми надіємось що нам нададуть офіційну відповідь щодо того чому призупинили перегляд нашої справи та не підписаний наказ про оплату інвойсу за лікування в госпіталі San Juan de Deu, м.Барселона в розмірі 227 тис.євро. Нагадую, що моїй дитині була проведена трансплантація кісткового мозку наприкінці минулого року. 21 вересня ми отримали інформаційний лист від МОЗ про те що ми стоїмо в черзі на оплату лікування від 12.07.2017р. та про те що оплата лікування буде здійснюватися згідно державної програми "Лікування громадян України за кордоном" в порядку черговості. Увесь цей час велася переписка МОЗ із госпіталем щодо витрат на лікування Дмитрика. 21 грудня комісією МОЗ прийняте позитивне рішення щодо сплати рахунку за лікування. Але на сьогодні ще й досі не надійшла оплата! Хоча вже "проплатили" далеко за нашою чергою. На мої дзвінки була надана відповідь- рішення про виділення коштів було прийняте, але оплата була відкладена на деякий термін, адже радник Міністра Уляни Супрун- Олена Коломійчук, яка співпрацює із фондом Таблеточки, не дає згоду на підписання даного наказу. Стверджуючи що ми взмозі самостійно зібрати 227 000 євро на лікування сина. Виділені кошти на лікування моєї дитини хочуть віддати комусь іншому? Чому немає офіційної відповіді? Адже я не можу особисто прийти на зустріч до міністра охорони здоров'я Уляни Супрун, так як знаходжусь за межами України. На сьогодні склалася дуже скрутна ситуація з житлом, більшу частину зібраної суми ( близько 11 тис.євро) ми були вимушені віддати за 7 місяців аренди. Ми не мали змоги арендувати житло із ціною до 700 євро, адже не маємо прибутку та контракту на роботу. Єдиний вихід- арендувати через туристичну агенцію, а ціни там вдвічі більші. Ми їхали з надією на те що за пів року повернемося додому, але лікарі повідомили що стан дитини не дозволяє цього, Діма потребує додаткового лікування та обстежень в Барселоні, щонайменше це буде тривати ще близько 9 місяців. Як нам стало відомо, що були випадки коли батьки дитини писали заяву на перенесення із середини черги на початок. Хто дозволяє цьому відбуватися? Чи не стався із нами подібний випадок який стосується фонду Таблеточки? Прошу допомогти нам в даній ситуації, адже нам вистачає хвилювань за стан здоров'я дитини. А тут ще така неприємність зі сторони нашої держави. Всі документальні підтвердження додаю.

Posted by Дімочка Поковба. Сторінка допомоги on Monday, 22 January 2018

Коли скандал набув розголосу, представники міністерства почали запевняти у протилежному – нібито перерахували гроші на фонд волонтерів, а фінансування не дійшло через підозру у корупції.

"По-перше, обом хлопчикам вже зробили потрібну операцію. А, по-друге, є підозра, що іспанська клініка, яка прийняла двох маленьких українських пацієнтів, несправедливо завищує вартість їх подальшого лікування - вдвічі в порівнянні з такими ж послугами в цій же клініці для дітей з інших країн. Ми розуміємо, що батьки, родичі тих пацієнтів, яким вже проведена трансплантація кісткового мозку (ТКМ), перебувають у фінансовій скруті. Однак операції дітям вже проведені. Зараз з'ясовуються всі обставини справи, необхідні для остаточного рішення ", - сказано в поясненні.

Дивіться: " Після перегляду цього відео стане зрозуміло чому пані Уляна Супрун відмовилась від присутності представників громадськості", - Юрій Андреєв.

Після перегляду цього відео вам, шановні українці, стане зрозуміло чому пані Уляна Супрун відмовилась від присутності представників громадськості (вперше за історію існування цієї програми) на засіданнях комісії по направленню українців на лікування за кордон. Зафіксовані дії МОЗу: — 12.07.2017 Ставлять дитину на облік, зауважень до клініки та вартості лікування немає. — 21.08.2017 Видають інформаційного (гарантійного листа). Хочу зауважити що в цей час на черзі були й інші пацієнти, котрим в такому листі було відмовлено, для когось з них ця відмова була детальною. — 21.12.2018 Приймають рішення про оплату!!!!! — 26.12.2017 Просять звіт про збір та використання коштів. Отримують!!! І????? І не оплачують!!!!! Безпідставно!!!! Без відповіді!!!!! Єдина відповідь МОЗу це те, що радник Уляни Супрун проти оплати. Цей радник Коломійчук Олена!!! Шановні народні депутати та правоохоронні органи, одне єдине питання - що це ????? Це не просто вибірковість, це знущання!!!!!! Відсьогодні я буду вимагати, аби представники громадськості та народні депутати були допущені до засідання комісії. Їх реально треба контролювати!!!

Posted by Юрій Андреєв on Monday, 22 January 2018
Як повідомляв портал "Знай.ua", псевдолікарі організували підпільний бізнес на епідемії кору.