Метааналіз допоміг виявити фактори ризику розвитку інсульту, що загрожують жінкам. У списку опинилися особливості менструального циклу, прийом певних контрацептивів та ускладнення вагітності.

Дослідження опубліковане в журналі Stroke. Американські лікарі проаналізували 74 наукові роботи про інсульт і виділили ті ризики, які загрожують виключно жінкам. Багато які з цих чинників широко поширені, тому дослідники рекомендують лікарям враховувати їх, а пацієнткам — вчасно повідомляти про них лікареві.

Дослідники вказують, що інсульт залишається однією з основних причин смертності серед жінок.

"Багато хто не усвідомлює, що жінки страждають від інсульту частіше, ніж чоловіки, і смертність серед жінок вища. З віком підвищується ймовірність того, що першим проявом серцево-судинного захворювання у жінки стане інсульт, а не інфаркт. Ми маємо намір детально вивчити, чому жінки страждають інсультом частіше і які фактори сприяють непропорційного збільшенню ризику",- коментує одна з авторів роботи Кетрін Рексрод (Kathryn Rexrode).

Дослідники вивчили можливі зв'язки інсульту з декількома типами факторів: рівнем статевих гормонів, використанням гормональних контрацептивів і лікарських препаратів, особливостями менструального циклу, вагітності та менопаузи. З'ясувалося, що ранній початок менструації (до 10 років), рання менопауза (до 45 років) підвищують ризик розвитку захворювання. Так само на організм впливає і низький рівень стероїдного гормону дегідроепіандростерону (DHEA). При цьому рівень тестостерону не відображається на схильності жінок до серцево-судинних захворювань, хоча у чоловіків низькі рівні цього гормону підвищують ймовірність хвороби.

Популярні новини зараз

Притула, Кухар та Стульніков: Євген Кот розповів про людей, які його надихають

Робота закладів освіти з 20 вересня зміниться: встановлено нові карантинні обмеження

Померла зірка МастерШеф Стелла Клименко, близькі не можуть отямитися: "До останнього вірив, але ти не прийшла"

"Шо ти ригаєш...": Анастасія Приходько нарвалася на жорстку відповідь за приниження на "Співають всі"

Показати ще

Збільшує ризик інсульту прийом комбінованих оральних контрацептивів та препаратів, що містять естрогени. Некомбіновані препарати (міні-пілі) на основі прогрестинів виявилися безпечними. За словами авторів роботи, до кінця не ясно, як на ймовірність інсульту впливають трансдермальні контрацептиви — "контрацептивні пластирі", з допомогою яких препарат проникає в організм через шкіру. Крім того, у групі ризику опинилися жінки, що зіткнулися з ускладненнями вагітності прееклампсією і гестаційним діабетом.

Як повідомляв портал "Знай.ua", провівши серію досліджень, вчені дійшли висновку, що всього одна викурена цигарка провокує розвиток ішемічної хвороби серця та інсульт.