Максим Гавриленко, засновник компанії Ochis, створив органічні сонцезахисні окуляри з кави і льону.

Максим народився в сім'ї оптиків, тому з дитинства майстрував оправи з дерева та пластику. Його мрією було створити щось дійсно революційне.

Перед тим, як вибрати сировину, він експериментував з петрушкою, ялиною, розмарином, куркумою і навіть маком. Як зізнається, вибір припав на льон і каву, тому, що вони виявилися найміцнішими. Спочатку на спеціальному верстаті матеріал пресують в пластини, після чого вирізають оправу.

Зараз Ochis пропонують 8 різних дизайнів оправ. У всі оправи встановлені лінзи, що захищають від ультрафіолету. Від окулярів також відчувається приємний кавовий аромат. Такі еко-окуляри справжній подарунок природі: вони будуть розкладатися в 1000 разів повільніше пластикових.

Популярні новини зараз
Одні поїдуть, інші не доживуть: як зміниться Україна у найближчі 15 років Два тарифи на воду: нові ціни встановили для мешканців багатоповерхівок та приватного сектору Розписуватися буде не потрібно: коли повістка вважатиметься врученою Німеччина вводить суворі обмеження: як це вплине на українців
Показати ще

Ті, хто часто носять окуляри оцінять те, що вони не залишають слідів на переніссі, а заушники можна підлаштувати під будь-який тип вух. До того ж, моделі дуже міцні.

Окуляри будуть коштувати майже 1500 гривень, але Максим обіцяє, що перші 200 пар будуть продаватися зі знижкою.

Виробництво окуляр буде зосереджено в Україні. Продукт орієнтований на український і американський ринки. Вже створені готові прототипи. За словами засновників Ochis, у світі немає аналогічних продуктів.

Виготовлення однієї пари триває майже тиждень і складається з 40 етапів виробництва. Кожна оправа досконала, адже форму вирізують на цифровому верстаті. Всі деталі окуляр складають разом і встановлюють лінзи.

Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", на Kickstarter проходить збір грошей на випуск шестиногого робота-павука HEXA. Розробники стверджують, що він досить компактний і його можна переносити просто в рюкзаку. HEXA дуже маневрений і вміє уникати перешкод завдяки набору датчиків і камер.

Робот цікавий як свого роду навчальна платформа: він працює на власній ОС MIND на базі Linux, а користувачам доступний SDK для програмування дій та інструмент для 3D-моделювання його поведінки. Про це розповідає Tianqi Sun.

Робота Hexa, що нагадує чи то павук, чи то морського краба, його можна програмувати для виконання найрізноманітніших завдань, наприклад, розробники навчили робота носити на собі кімнатні рослини і доглядати за ними.