У лікарнях США виявили штами пневмонії, невразливі для одного з антибіотиків "останньої надії" колістина.

Про це повідомляє журнал mBio.

Вчені вивчили зразки мікробів, зібрані при особливо складних випадках пневмонії, - спочатку встановили, що вони невразливі для карбапенеми і ряду інших антибіотиків, і не мають захисту лише від колістіна.

Пізніше було встановлено, що приблизно 5% від загальної кількості мікробів виявилися невразливими і до колістин, - їх мала кількість обґрунтовується наявністю спеціального гена, який захищає пневмокок від антибіотика, але зменшує його життєздатність в "нормальної" обстановці.

Вчені вважають, що наявність "прихованої" невразливості до колістин становить серйозну загрозу для життя хворих на пневмонію.

Разом з тим після атаки ще одного небезпечного вірусу українців косить нова халепа. Все більше людей звертаються до лікарів через грип, підступний вірус вже убив кількох осіб, серед яких є діти.

Популярні новини зараз
РФ може відкласти наступ через несподівані обставини Перерахунок пенсій з 1 травня: чого чекати стареньким Готуйте гаманці: скільки доведеться платити за електрику та газ з 1 травня Продасте за 8000 гривень: колекціонери влаштували полювання на особливі 5 копійок
Показати ще

Як стверджують лікарі, найбільш небезпечний період, з високою ймовірністю зараження і ускладнень триватиме приблизно до початку березня, потім пік пройде.

Епідпоріг у багатьох областях перевищено на 16,8%. За минулий тиждень на грип та ГРВІ захворіло 258 036 осіб, з них 70% – діти.

Цього року лідирують грип Брісбен і Пхукет групи В. Крім того, присутній грип групи А – H3N2 і H1N1.

Щодо смертності від грипу, лікарі наголошують, що більшість випадків трапляється через пізнє звернення до медиків. Батьки часто затягують з візитом до лікарні, думаючи, що у дитини звичайна застуда і само пройде.

Найстрашніше – це ускладнення. Часто хвороба дає ускладнення на серце, або ж з'являється пневмонія. І якщо пізно звернутися до лікарів, вони можуть бути не в силі врятувати хворого.

Що стосується ліків, то кілька місяців тому МОЗ дав рекомендації не користуватися відомими препаратами в разі грипу, мовляв, вони не лікують. Серед них – антибіотики, сиропи від кашлю, вітаміни, "комбіновані ліки від застуди" та інше.

Як тільки у вас чи дітей з'являються перші симптоми - слабкість, нежить, температура 37 … 37,5°C, варто не відкладаючи бігти до лікарів.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що дуже важливо знати, як діяти в епіцентрі епідемії.