1. Незрозумілі списання коштів. Перше, що може змусити вас задуматися про можливий злом, — це раптові списання коштів, до яких ви не маєте жодного відношення.

2. Уповільнення роботи пристрою. Робота пробравшегося у ваш комп'ютер або смартфон шкідників може вимагати великої обчислювальної потужності.

3. Відключення або перебої в роботі захисних програм. Якщо шкідливе ПО пробралося в систему і встигли обжитися, не виключено, що воно спробує закрити або ізолювати всі небезпечні для нього засоби захисту.

4. Зміна програмних або браузерних налаштувань без вашої участі. Якщо захист вашого пристрою пропустила хоча б один вірус, то незабаром їх може стати значно більше.

Популярні новини зараз
Залишилось два дні: українців попереджають востаннє Два тарифи на воду: нові ціни встановили для мешканців багатоповерхівок та приватного сектору ТЦК дав чоловікам 60 днів: повідомити обов'язково Українські пенсіонери отримають по 500 гривень "бонусу": хто у списку "літніх" щасливчиків
Показати ще

5. Збільшення числа спливаючих вікон. Через браузер і деякі інші додатки шкідники можуть бомбардувати вас спливаючими вікнами про необхідність провести сканування комп'ютера або перевірити дані облікового запису.

6. Зміни в системних налаштуваннях. Шкідливе ПО цілком може змінити системні параметри. Класичний приклад — це зміна домашньої сторінки браузера або пошукової системи. Побачивши абсолютно нову і при цьому досить сумнівну сторінку при завантаженні того ж Chrome або Firefox, переходити по посиланнях на ній, звичайно, не варто.

7. Неконтрольована активність пристрою. Якщо вам здається, що ваш комп'ютер або смартфон живе власним життям, то цілком ймовірно, що ним хтось керує віддалено.

8. Раптові відключення і перезавантаження. Крім активності всередині системи, шкідник може стати причиною раптового вимкнення або перезавантаження пристрою. Це цілком може говорити про частковий контроль над ПК і спробах дестабілізації системи.

9. Відправлення повідомлень без вашого відома. У разі отримання доступу до вашої поштою зловмисники спробують поширити свої злодіяння настільки, наскільки це можливо.

10. Підозріла онлайн-активність. Ви можете стати джерелом спаму не тільки поштою, але і в соціальних мережах.

11. Відмова в доступі до ваших облікових записів. Якщо при авторизації в якомусь з сервісів ваш стандартний пароль раптово не підійшов, то, ймовірно, зловмисники, отримавши доступ до аккаунту, встигли його змінити.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, як обійти блокування Telegram.