Наша галактика набагато більше, ніж здається. Тепер вчені довели, що Чумацький шлях простягається майже на 2 мільйони світлових років, більш ніж в 15 разів ширше, ніж його світиться спіральний диск. Число може призвести до кращої оцінки того, наскільки масивна галактика і скільки інших галактик, що обертається навколо неї.

Розміри Чумацького Шляху, sciencenews

Астрономам давно відомо, що найяскравіша частина Чумацького Шляху, диск зіркоподібних зірок, в якому знаходиться сонце, має ширину близько 120 000 світлових років (SN: 01.08.19). За цим зоряним диском знаходиться газовий диск. Величезний ореол темної матерії, імовірно повний невидимих частинок, охоплює обидва диска і простягається далеко за їх межі (SN: 25/25/16). Але оскільки темний ореол не випромінює світло, його діаметр важко виміряти.

Тепер Аліс Дизон, астрофізик з Даремського університету в Англії, і її колеги використовували сусідні галактики, щоб визначити місцезнаходження краю Чумацького шляху. Точний діаметр становить 1,9 мільйона світлових років, тобто 0,4 мільйона світлових років.

планета Земля, фото Pxhere
планета Земля, фото Pxhere

Популярні новини зараз

Донька загиблого у ДТП з 16-річним мажорам звернулася до українців: "Батько в морзі, а він відчуває свою безкарність"

"Данилко одружився": мама Вєрки Сердючки зняла баян з голови і хизується обручкою з букетом

"Холостячка" Злата Огнєвіч показала, з ким проводить вечори: красунчик любить лизати

Олександр Пікалов розлучився з дружиною, а Степан Казанін влаштував своїй "медовий місяць": як живе найміцніша пара в Кварталі 95

Показати ще

Щоб представити цей розмір в перспективі, уявіть карту, на якій відстань між Сонцем і Землею складає всього один дюйм. Якби серце Чумацького Шляху було в центрі Землі, край галактики був би в чотири рази далі, ніж відстань від землі до Місяця.

Щоб знайти межу Чумацького шляху, команда Дизона провела комп'ютерне моделювання того, як гігантські галактики, такі як Чумацький шлях, утворюються. Зокрема, вчені шукали випадки, коли дві гігантські галактики виникали поруч, як Чумацький Шлях і Андромеда, наш найближчий гігантський сусід, тому що гравітація кожної галактики тягне за собою іншу (SN: 5/12/15). Моделювання показало, що відразу за кордоном темного гало гігантської галактики швидкості малих сусідніх галактик різко падають (SN: 3/11/15).

Використовуючи існуючі спостереження на телескопі, Дизон і її колеги виявили аналогічне падіння швидкості малих галактик поблизу Чумацького шляху. Вчені стверджують, що це сталося на відстані близько 950 000 світлових років від центру Чумацького шляху, відзначаючи край галактики. Край в 35 разів далі від центру галактики, ніж Сонце.

Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше.

Нагадаємо, що NASA тільки що завершив 17-річну місію з дослідження Сонця. Варто відзначити, що зонд відправив колосальну кількість корисної інформації на Землю.

Як повідомляв Знай.uа, кнопковий телефон Nokia 5310 добрався до України. Ціна дуже порадує покупців, а ось функціонал залишився колишнім.

Також Знай.uа повідомляв, що Viber отримав велике оновлення, тепер у користувачів iOS і Android є кілька додаткових функцій.