Вчені виявили галактику, яка має масу Чумацького Шляху, кругла з отвором посередині, схожа на титановий пончик. Його відкриття, оголошене в журналі Nature Astronomy, покликане розворушити теорії про самому ранньому освіту галактичних структур і про те, як вони розвиваються.

“Це дуже цікавий об'єкт, якого ми ніколи раніше не бачили”, - сказав провідний дослідник д-р Тиантиан Юань з австралійського Центру досконалості астрофізики в тривимірному просторі ARC (ASTRO 3-D). “Це виглядає дивно і знайоме одночасно”.

Галактика-пончик, phys

Галактика, названа R5519, знаходиться на відстані 11 мільярдів світлових років від Сонячної системи. Дірка в її центрі дійсно масивна, її діаметр у два мільярди разів більше відстані між Землею і Сонцем. Іншими словами, вона в три мільйони разів більше діаметра надмасивної чорної діри в галактиці Мессьє-87, що в 2019 році стала першою в світі, яка була безпосередньо відображена.

Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше.

Популярні новини зараз

У Венеції пересохли канали, гондоли викинуло на мілину

Чоловік Тоні Матвієнко Арсен Мірзоян показав, як любить жирненьке: "Той, що худне"

Матерям 10 років, батькам-1: українці хочуть "накинути" стажу за виховання дітей

Молода дівчина вийшла заміж за п'ятьох братів і приголомшила світ: "Сплю по черзі..."

Показати ще

Нагадаємо, що учені вперше зафіксували народження планети. Щільний диск з пилу і газу був виявлений навколо молодої зірки під назвою AB Aurigae, на відстані близько 520 світлових років від Землі.

Як повідомляв Знай.uа компанія Facebook запровадила захисту від шахраїв і збоченців. Тепер система буде попереджати користувачів про підозри у злодіяннях інших користувачів, які захочуть отримати ваші кошти обманним шляхом.

Також Знай.uа повідомляв, що інженери змогли зібрати рукавичку Залізної людини, додавши в неї плазмовий різак, який здатний прорізати як масло лист металу товщиною до декількох сантиметрів.