3D-принтер втілив столітню мрію великого математика

поділитись
Якщо будівля з такого матеріалу обвалиться, то ніхто не загине

За останні роки ми вже звикли до того, що у нас на очах фантастика, знайома з дитинства стає реальністю. Багато відкриттів та моделей просто не могли знайти втілення за життя авторів, дуже слабкі ще були технічні можливості людства. Сучасні технології дозволяють змахнути пил з незаслужено забутих проектів. Так нещодавно інженери Університету Райса (США) надрукували на 3D-принтері "математичне диво", надлегкий і суперміцний матеріал шварцит. Як повідомляє Phys.org, раніше матеріал існував лише на папері, у вигляді математичної моделі.

Шварцит, отримав свою назву по імені Германа Шварца — німецького математика, який придумав ці структури в 1880-х, є математичним дивом, надихнули багатьох інженерів на створення численних органічних і неорганічних конструкцій і матеріалів. Однак ці структури залишалися теоретичними, поки 3D-принтери не надали можливість втілити їх.

Вчені Райса разом з колегами з Університету Кампінас (Бразилія) досліджували структуру шварцита за допомогою моделі молекулярної динаміки, а потім надрукували його у формі полімерних кубів. Пориста структура шварцита була створена за допомогою комп'ютерних алгоритмів, але дослідники Райса виявили, що можуть надрукувати на 3D-принтері і протестувати. На думку вчених, колись з таких "цеглин" можна буде будувати цілі будівлі.

 

Теорія показує, що на атомному рівні ці матеріали дуже міцні, а також демонструють видатні показники деформації. "Важливо те, як матеріал ламається, — вважає Тіварі. — Нікому не потрібно, щоб речі ламалися катастрофічно; потрібно, щоб вони ламалися повільно. Ці структури прекрасні тому, що якщо прикласти силу до однієї сторони, вони будуть деформуватися повільно, шар за шаром. З такого матеріалу можна зробити цілу будівлю, і якщо воно коли-небудь впаде, вона обрушиться повільно, і ніхто не постраждає".

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про окуляри шпигуна

Автор матеріалу: 
Федор Борисов
Теги: 
матеріал, модель, математик
Вибір редакції, Світ
16.07.2018
Нова гра дозволить відчути себе в ролі бездомного
0
0
20:59 16.07.2018
Фото новинки вже з’явились у китайській соцмережі Weibo
0
0
20:37 16.07.2018
iPhone здивував своїм падінням не тільки власника
0
0
17:47 16.07.2018
Блокнот позбудеться старих мінусів
0
0
17:41 16.07.2018
Одна помилка коштувала розробниками мільйони
0
0
17:29 16.07.2018