Можете не вмикати кондиціонер. Нова тканина допоможе забути про спеку

поділитись
Для приготування матеріалу використовувався 3D-друк

Літня спека особливо важко переноситься у великих містах. Будь-яке, навіть найпростіше, заняття перетворюється на виснажливу процедуру при таких погодних умовах. Можливо, що нова розробка вчених Мерілендського університету допоможе впоратися з нюансами нашого клімату. Інженери змогли створити тканину, яка охолоджує тіло людини і дає можливість обходитися без кондиціонера. Як повідомляє сайт Phys Org, матеріал виготовлений із застосуванням 3D-друку, що значно здешевлює його собівартість.

Матеріал зроблений з нановолоконного композиту, що складається з нітриду бору та полівінілового спирту. 3D-друк дозволив вирівняти нановолокна і перетворити їх в однорідне полотно. Тканина вийшла дуже міцна, з очевидним охолоджуючим ефектом. На відміну від звичайних матеріалів, вона не затримує тепло людського тіла в своїх нитках, перетворюючи одяг в "теплову пастку". Замість цього матеріал виводить тепло назовні, і робить це в два рази ефективніше, ніж бавовна.

Експерименти по створенню охолоджуючої тканини ставлять вже не перший рік. Стартап Atacama отримав грант на розробку матеріалу на основі мікрогідродинаміки, який здатний відводити вологу, завжди залишаючись практично сухим. Це допомагає тілу не перегріватися, але проблема в тому, що працює такий спосіб тільки при високих температурах. Є технології з застосуванням дорогих охолоджувальних матеріалів, але вони дуже енергозатратні. Тому провідний автор дослідження Ху Лянбин вважає, що створений його командою недорогий і ефективний матеріал зможе стати лідером на цьому ринку.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про таємницю ющерок

Автор матеріалу: 
Федор Борисов
Теги: 
такнина, спека, 3D
Щорічно людство викидає і закопує платини на 40 млрд фунтів стерлінгів
0
0
21:31 15.12.2017
Тепер роботи виглядають як морські мешканці
0
0
20:08 15.12.2017
Загроза ховається під нешкідливим повідомленням від ваших друзів
0
0
17:11 15.12.2017
Тепер з допомогою паперу можна відчути себе джедаєм
0
0
17:03 15.12.2017
Тепер можна побачити справжнє обличчя Миколи Чудотворця
0
0
15:42 15.12.2017