Літня спека особливо важко переноситься у великих містах. Будь-яке, навіть найпростіше, заняття перетворюється на виснажливу процедуру при таких погодних умовах. Можливо, що нова розробка вчених Мерілендського університету допоможе впоратися з нюансами нашого клімату. Інженери змогли створити тканину, яка охолоджує тіло людини і дає можливість обходитися без кондиціонера. Як повідомляє сайт Phys Org, матеріал виготовлений із застосуванням 3D-друку, що значно здешевлює його собівартість.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Матеріал зроблений з нановолоконного композиту, що складається з нітриду бору та полівінілового спирту. 3D-друк дозволив вирівняти нановолокна і перетворити їх в однорідне полотно. Тканина вийшла дуже міцна, з очевидним охолоджуючим ефектом. На відміну від звичайних матеріалів, вона не затримує тепло людського тіла в своїх нитках, перетворюючи одяг в "теплову пастку". Замість цього матеріал виводить тепло назовні, і робить це в два рази ефективніше, ніж бавовна.
Експерименти по створенню охолоджуючої тканини ставлять вже не перший рік. Стартап Atacama отримав грант на розробку матеріалу на основі мікрогідродинаміки, який здатний відводити вологу, завжди залишаючись практично сухим. Це допомагає тілу не перегріватися, але проблема в тому, що працює такий спосіб тільки при високих температурах. Є технології з застосуванням дорогих охолоджувальних матеріалів, але вони дуже енергозатратні. Тому провідний автор дослідження Ху Лянбин вважає, що створений його командою недорогий і ефективний матеріал зможе стати лідером на цьому ринку.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про таємницю ющерок