Виробництво продуктів харчування є необхідною частиною існування людства. При цьому в багатьох частинах світу сільське господарство ведеться все ще досить архаїчними методами. Виключення становлять великі агрохолдинги. Так у Британії, наприклад, врожай цього року був зібраний безпілотної технікою. Як повідомляє Farm Industry News, мале городництво тепер теж може стати повністю автоматизованим. Це стає можливим завдяки автоматизованій системі FarmBot. Такий комплекс міг би полегшити долю як городян, так і людей, що обробляють присадибні ділянки.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяРобот FarmBot встановлюється на рамі площею 1,5 на 3 м, піднятою над поверхнею землі. Принцип його роботи трохи нагадує багатозадачний 3D-принтер. FarmBot рухається над грядками по рейці, з допомогою камери робить знімки грунту і рослин і аналізує побачене, керуючись алгоритмом розпізнавання зображень. Помітивши загрозу, робот вживе заходів. Наприклад, побачивши гусениць, він відправиться до місця зберігання інструментів, візьме розпилювач і окропить рослини інсектицидами. FarmBot може боротися і з бур'янами: порівнявши зображення зі знімком-зразком культурних рослин, він видалить зайві рослини або розпорошить гербіцид.
Робочий простір базової системи FarmBot відмінно підходить для невеликого домашнього городу, але поки не може бути застосован для промислових фермерів. Однак розробники відзначають, що в ряді випадків технологією можуть скористатися і великі господарства, наприклад, у разі нестачі робочої сили. В якості прикладу наводиться розведення цитрусових. На одному з етапів воно включає стомлююче пророщування насіння в малих лотках. Робітники збирають насіння вручну і поміщають їх в лотки, причому при цьому необхідно дотримати правильну орієнтацію. FarmBot міг би автоматизувати цей процес.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про їстівного робота