Прорив штучного інтелекту в Meta дозволив розшифровувати слова у головах людей. Однак це названо марним через те, наскільки це дорого.

Цю публікацію оприлюднили на порталі «DailyStar»

ШІ, розроблений материнською компанією Facebook Meta, здатний вгадувати слова в голові людей з точністю до 73%.

Мета-дослідники в Парижі побудували мовну модель ШІ, що складається з 56 000 годин мовних записів 53 мовами.

Потім вони попросили 169 добровольців прослухати історії та фрази з класичних творів, таких як «Аліса в країні чудес», доки їхній мозок сканували. Вимірюючи сигнали мозку, ШІ зміг розшифрувати те, що людина почула з історії.

Популярні новини зараз
Гречка, сіль, овочі стрімко дорожчають: українцям підказали 10 способів економії на їжі, можна зберегти 30% грошей Сі Цзіньпіня можуть випхати у відставку: політолог пояснив, що це може змінити геть усе путін розраховує на капітуляцію України: названо точну дату від військового експерта Оля Полякова захотіла, щоб Олексій Арестович вклав її в ліжко на очах чоловіка: "Нехай дивиться"
Показати ще

Таким чином, мозок добровольців виступав як посередник між ШІ і записом, даючи Мете потужний інструмент для розуміння думок за даними мозку менш ніж за три секунди. Правильна відповідь зазвичай потрапляла до «десятки кращих припущень» ШІ.

Штучний інтелект: скрін з DailyStar
Штучний інтелект: скрін з DailyStar

Тим не менш, машина майже не має практичного застосування через свою дорожнечу, що робить її непрактичною для клінічного використання. Вчений-комп'ютерник Джованні Ді Ліберто з Трініті-коледжу в Дубліні сказав Science News: "Що ми можемо з цим зробити? Нічого. Абсолютно нічого".

Інша проблема полягає в тому, що ШІ навчався лише на обмеженій вибірці мовних даних, що дуже ускладнювало його звичайне використання. Це тому, що мова нескінченна і може використовуватися по-різному.

Усе це частина гонки зі створення ефективних «мозково-комп'ютерних інтерфейсів», які дозволять людям керувати пристроями, використовуючи лише силу думки.

Як раніше повідомляв портал "Знай", творець унікального робота з ІІ приголомшив світ жахливим попередженням.

Нагадаємо, Instagram оштрафований на кругленьку суму за неправильне поводження з даними підлітків.