5 технологій з серіалів, які стають реальністю

поділитись
Технології майбутнього, які вже існують

1. "Зоряний шлях". Технологія: біонічні очі. Вигадка: у серіалі прилад "Візор" замінює сліпому рульовому корабля "Ентерпрайз" Джорді Ла Форжу очі і дозволяє бачити світ в електромагнітному спектрі. Реальність: подібна система біонічних очей Argus II розроблена компанією Second Sight.

 

 

2."Доктор Хто".Технологія: переміщення об'єктів за допомогою звукових хвиль. Вигадка: звукова викрутка — це практично чарівна паличка в руках Доктора: вона вміє пересувати предмети, відкривати замки, діагностувати хвороби, виводити з ладу електронні пристрої, і все це за допомогою звукових хвиль. Реальність: у Швейцарському федеральному технологічному інституті в Цюріху за допомогою звукової левітації поки змогли тільки підняти в повітря кульки пінопласту, зубочистку і краплі води.

 

3."Капріка". Технологія: гнучкий дисплей. Вигадка: герої обмінюються інформацією через мережу з допомогою пристрою, що нагадує звичайний аркуш паперу. Реальність: дисплеї, які можна згинати до кута в 40 градусів, компанія LG показала ще в 2010 році.

 

 

4. "Зоряний шлях". Технологія: ін'єкції без голки. Вигадка: в світі «Зоряного шляху» введені лікарські препарати потрапляють в організм з допомогою гипоспрея — проколи не потрібні. Реальність: подібну технологію представили в Массачусетському технологічному інституті. Спеціальний пристрій вводить препарат під шкіру зі швидкістю 340 м/с через канал товщиною з комариний ніс.

 

5. "Чорне дзеркало", епізод "Сан-Джуниперо". Технологія: можливість завантаження свідомості в хмару. Вигадка: літні, що вмерли і знаходяться в комі люди можуть продовжити своє життя в імітації реальності — місті Сан-Джуниперо. Реальність: у березні стартап Netcome оголосив, що знайшов спосіб завантажити хмара пам'ять людини — з допомогою стабілізуючого альдегіду спочатку робиться зліпок нейронної структури мозку.

 

 

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що Цукерберга запідозрили в неземному походження.

Автор матеріалу: 
Николай Олефиренко
Теги: 
вчені, розробка, дослідження
Вибір редакції, Суспільство
26.04.2018
Щоб уникнути черг, замінити SIM-карту можна самостійно
0
0
09:15 26.04.2018
Можливості нової ігрової приставки значно розширилися у порівнянні з попередньою моделлю
0
0
07:24 26.04.2018
Оновлення набудуть чинності 25 травня
0
0
21:18 25.04.2018
Порушників чекає навіть тюремний термін
0
0
21:02 25.04.2018
Операційна система може опинитися на смартфонах
0
0
17:21 25.04.2018