Американські фахівці з комп'ютерних наук розробили шкідливий алгоритм, який спотворює мову в процесі її перетворення в текст. За рахунок прихованих шумів пристрій чує приховані слова і перетворює їх в голосові команди зі швидкістю 50 знаків у секунду. Найбільшу загрозу відкриття несе власникам голосових помічників.

Експерти з Каліфорнійського університету в Берклі розробили алгоритм обману системи розпізнавання мови. Для цього достатньо зашифрувати в аудіосигналі непомітні шуми, які система прийме за мова. При трансформації програма розшифрує фальшиву мова в текст. Швидкість перетворення при цьому доходить до 50 знаків у секунду.

Свій алгоритм дослідники випробували на прикладі системи перетворення мови в текст DeepSpeech від Mozilla, яка доступна на GitHub.

Популярні новини зараз
Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати Головне за 24 квітня: бунт українців у Польщі, трагедія Каті Репяхової, важливий день та різке підвищення цін Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну Тікали від мобілізації, а потім їли своїх мертвих дітей: українцям нагадали історіїї 100-річної давнини
Показати ще

Дослідники зашифрували в аудіосигналі приховане послання, і саме його система розпізнала. Фахівці змусили програму перетворювати у бажаний текст навіть музику, яку DeepSpeech спочатку не мала сприймати як мова. Домогтися спотворення вдалося в 100% випадків.

Раніше ті ж дослідники знайшли інший спосіб злому голосових помічників. Вони придумали так звані приховані голосові команди - шуми, які віртуальні помічники приймали за текст. Однак такої системи навряд чи стали б користуватися зловмисники - шуми були надто помітними і звучали переконливо.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що акумулятор зарядиться за 5 секунд.