Прототип сходів, що допоможуть людям з обмеженими фізичними можливостями та літнім людям без проблем підніматися ними, створили інженери з Технологічного інституту Джорджії.

Розробка представляє собою механічний об'єкт з пружними сходинками, здатними акумулювати і віддавати енергію, передає Wired.

Кожна сходинка має по дві пружини праворуч і ліворуч та фіксатор. Коли людина спускається по них, то власною вагою приводить щаблі в рух: розтягує пружини, опускаючи їх до фіксатора. При подальшому підйомі вона, наступаючи на сходи, знімає їх з фіксатора, й останні несильно підштовхують її ногу.

Експеримент показав, що пристрій суттєво полегшує підйом.

Сходи знижують загальне навантаження на 17,4 ± 6,9 відсотка. При цьому навантаження на коліна зменшується на 37,7 ± 10,5 відсотка. Під час підйому "зведені" сходинки знижують загальне навантаження на 21,9 ± 17,8 відсотка, а навантаження на гомілковостопний суглоб - на 26 ± 15,9 відсотка.

Популярні новини зараз

Олена-Крiстiна Лебідь приголомшила зізнанням про жорстоке побиття: покинув на підлозі в калюжі крові

Ніна Матвієнко відпустила сина в монастир не просто так: "Щоб спасти душу"

Слава Камінська з НеАнгелів зважилася змити макіяж і "засвітити" своє справжнє обличчя: і пластика не потрібна

Головне за ніч: пенсії до 3800 грн, повернення Світлани Лободи в Україну, друга молодість Алли Пугачової і одкровення Дзідзьо про розлучення зі Slavia

Показати ще

Участь у тестуванні взяли добровольці без проблем зі здоров'ям та вагою від 46 до ста кілограмів.

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", вчені придумали спосіб допомогти людям, котрі потребують заміни серцевого клапана.