Стартап DID, який базується в Тель-Авіві, розробив захисний алгоритм від систем розпізнавання осіб. Він непомітно змінює окремі риси обличчя на фотографіях таким чином, що їх неможливо буде співвіднести з іменем власника і іншими його зображеннями.

Сьогодні алгоритми розпізнавання осіб, використовувані Facebook, Google, Tencent і іншими ІТ-компаніями, можуть знайти всі викладені в мережі цифрові зображення окремої людини і розпізнати його на нових фото і навіть відео. Щоб захиститися від цього, ізраїльський стартап придумав злегка змінювати фотографії перед публікацією. За їх словами, система працює дуже ефективно.

Ця ідея виникла десять років тому, коли два засновника компанії здійснили поїздку в Південну Америку після служби в ізраїльській армії. Друзі хотіли розміщувати фотографії з подорожі в інтернеті, але військове начальство застеріг їх від публікації з-за небезпеки розпізнавання. Вони почали шукати спосіб поділитися фотографіями, захистивши свою особистість, і рік тому заснували компанію.

Популярні новини зараз
Головне за 27 вересня: Боря Моісеєв помер, ЗСУ схопили в полон свіжого москвича, а українці дізнались дні опалювального сезону Головне за ніч: Зеленський несподівано втер носа усім, путін стягує військову техніку до кордону з Грузією, а в Дегестані зводять барикади Соняшникова олія виросте в ціні: аграрії назвали низку причин Оля Полякова захотіла, щоб Олексій Арестович вклав її в ліжко на очах чоловіка: "Нехай дивиться"
Показати ще

“Все більше і більше організацій використовують наші особи для ідентифікації, будь то доступ до наших телефонах, зняття грошей з рахунку або прикордонний контроль, — каже Гіл Перрі, генеральний директор DID. — Ось чому наші фотографії повинні бути захищені: на відміну від паролів ви не можете змінити своє обличчя".

Для захисту особистості вже створили окуляри, які особливим чином відбивають світло, щоб обдурити камери, але в цілому мало що можна зробити, щоб уникнути ідентифікації.

Алгоритм DID ледь помітно змінює ваші фотографії таким чином, що системи розпізнавання не можуть їх виявити. Зміни помітні, тільки якщо поставити дві фотографії поруч, але при цьому нове зображення виглядає природно.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що Word допомагає хакерам зламувати комп'ютери.