Чотири місяці знадобилося інженерам з Австралії для втілення грандіозного задуму. Як повідомляє Business Insider, саме за цей час їм вдалося спроектувати, роздрукувати і навіть протестувати клиноповітряний реактивний двигун.

Вчені кажуть, що друк в рази прискорює процес. Тепер для проведення тестів не потрібно чекати місяці, поки тестовий зразок виготовлять на заводі. Принтери впораються з цим за кілька днів. В такому режимі ефективність розробок набагато вище: можна швидко відкидати невдалі варіанти, і знайти нарешті кращий. Професор Нік Бирбилис, завідувач відділом матеріалознавства та інженерії в Monash, каже, що перехід від концепту до тестування всього за чотири місяці — дивовижне досягнення.

Надрукований ракетний двигун є клиноповітряним. Його будова дозволяє підтримувати високу ефективність на різних висотах, кажуть творці. Але те, що він виготовлений за допомогою 3D-друку, є його головною особливістю. Відомо, що друк дозволяє досягати результатів, яких неможливо досягти традиційними методами. У інженерів завдяки цьому з'являється простір для поліпшення прототипів, тому що принтери дозволяють бути більш гнучкими.

Розробкою займалася команда інженерів з Університету Монаша в Мельбурні спільно з приватними компаніями. Зараз ця група інженерів запустила нову компанію, щоб поширити свою розробку у світовому аерокосмічному співтоваристві.

Популярні новини зараз
Поміняють та відремонтують: киянам зробили важливе оголошення Чергуватимуть представники ТЦК: де українцям тепер можуть вручити повістку Новий закон про мобілізацію: чи позбавлять українців житла за неявку по повістці Як відмовитися від отримання повістки, щоб вам за це нічого не було
Показати ще

«Це ілюструє те, які можливості для досліджень і промисловості несе 3D-друк. Завдяки цій технології австралійські компанії зможуть створювати, друкувати і тестувати металеві компоненти для всього: від аерокосмічної техніки до хірургічних інструментів», — говорить Нік Бирбилис.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про екоавто для людей з особливими потребами, яке розробили єгипетські студенти