Кріптовалюти поступово завойовують світ. Але на війні не обходиться без жертв. Однією з головних жертв біткойна стала екологія. За наявними даними, майже три чверті всіх майнінгових ферм розташовані в Китаї. Китай є найбільшим у світі виробником і споживачем вугілля. Це означає, що незабаром Китай зіткнеться з енергетичною та екологічною кризою, пов'язаною з криптовалютами. Однак, за інформацією видання Business Insider, це лише перший вісник бурі, що насувається на Азію.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Головний висновок форекс-аналітика компанії Nomura Джордана Рочестера: біткойн починає істотно впливати на інші сфери економіки, перш за все, на енергетику. "Оцінки були зроблені в березні 2016 року, на очікуваннях, що до 2020 року майнінг біткойнів буде вимагати стільки ж електроенергії, скільки вся Данія, — каже Рочестер. — Сьогодні біткойн вже досяг цієї позначки, на три роки раніше запланованого терміну". Із збільшенням кількості біткойнів у зверненні, зростає складність обчислень, а разом з нею і споживання електрики.
"До тих пір, поки "доказ роботи" є найбільш поширеною формою випуску кріптовалюти, це буде приводити до економічних і екологічних витрат", — говорить Рочестер, який повідомив, що "має особисту зацікавленість в биткойне і ефірі". Біткойн з ринковою капіталізацією в $300 млрд впливає на ринок виробників чіпів. Nvidia і AMD отримують додаткових дохід від біткойн-індустрії. Причому, акції деяких компаній одразу зростають, якщо до їх імені додається слово "блокчейн". "Біткойн ще занадто молодий, щоб чинити вплив на глобальний ринок, — каже Рочестер. — Проте, він вже впливає на регіональні ринки Азії. На Японію припадає половина всієї світової торгівлі біткойном, на США — чверть. Якщо і станеться кріптовалютна криза, то, швидше за все, в Азії".
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про три основних проблеми біткойна