Стрімке поширення електротранспорту обіцяє вирішити цілий ряд екологічних проблем людства. Однак, у будь-якої технології є свої слабкі місця. Електромобілі, так само як і смартфони, поки що не можуть похвалитися потужними акумуляторами. А процес підзарядки таких пристроїв все ще триває довше, ніж того б хотілося користувачам. Як передає видання EurekAlert, канадським вченим вдалося знайти спосіб прискорити заряджання смартфонів і електромобілів.

Суперконденсатори з їх прискореної зарядкою дійсно могли б прийти на зміну менш екологічно чистим і надійним акумуляторам, якщо б не їх відносно низька ємність. Існуючі комерційні зразки можуть, наприклад, зарядити смартфон або ноутбук всього лише на 10% від максимуму. Для того щоб збільшити цей показник, професор Майкл Поп і його колеги розробили метод покриття графенового провідника в електродах шаром рідкої солі товщиною в один атом.

Рідка сіль виконує функцію прокладки між найтоншими листами графена, попереджуючи їх злипання. Це дає можливість значно збільшити площу поверхні, а значить і обсяг збереженої енергії. При цьому сіль є електролітом, що істотно знижує вагу суперконденсатора.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про зарядку електрокарів під час їзди

Популярні новини зараз

Ніна Матвієнко відпустила сина в монастир не просто так: "Щоб спасти душу"

Ксенія Мішина після розриву з Олександром Еллертом різко перейшла на українську: "Мовний режим"

Вагітна Катерина Осадча вбралася у "наречену": хоче встигнути до пологів

Розлучений Дзідзьо погарнішав на очах і розповів Каті Осадчій усе: про колишню Slavia - ні слова

Показати ще