Великі дані все частіше порівнюють з вуглеводнями. Причина в надприбутках які отримують ІТ-корпорації від операцій з ними. Британський політолог, експерт по цифровій економіці з Королівського коледжу Лондона Нік Срничек у своєму виступі на сторінках The Guardian запропонував націоналізувати такі корпорації. Адже гіганти на кшталт Google, Facebook, Amazon і Über працюють як платформи — вони з'єднують користувачів з рекламодавцями і розробниками, водіїв з пасажирами, покупців з продавцями. Вони не виробляють нічого в традиційному розумінні цього слова, але розширюють свій вплив на все нові й нові сфери суспільного життя та економіки.

Якщо не зупинити експансію приватних корпорацій, що працюють з великими даними, то через кілька років вони будуть вже контролювати всю базову інфраструктуру, - попереджає Срничек. Але зупинити прогрес не можливо і корінь проблеми криється не в ньому, а в характері власності на ці структури та приватного інтересу випливає з них.

Націоналізація природних монополій природний процес, який неодноразово відбувався в різних державах. Не треба боятися цього слова. Така гігантська міць не може перебувати в руках приватного особи, вона повинна служити на благо всього людства і контролюватися суспільством, - підсумував політолог.

Раніше портал "Знай.ua" про застосування віртуальної реальності в психіатрії

Популярні новини зараз

"Це Різдво потрясе світ": чоловік стверджує, що прийшов з 2485 року, і попередив людство

22-річний хлопець згвалтував трансгендера, думаючи, що він жінка: не зупинило навіть зізнання

200 гривень за сало, і нова ціна на соняшникову олію: улюблені продукти українців знову б'ють антирекорди, в чому причина

Касирка в АТБ "надурила" українку на 60 гривень і не помітила проблему: "На*бала і образилася"

Показати ще