Додатки для смартфонів роблять наше життя різноманітніше, а можливості ширше. Разом з тим, популярні сервіси переслідують корисливі цілі своїх розробників. Все частіше правозахисники говорять про порушення приватності з боку технологічних компаній. До таких порушень можна віднести і несанкціонований збір інформації про переміщення користувачів. Дослідницька компанія Exodus Privacy провела аналіз декількох сотень додатків. Як повідомляє Delo.Ua, більшість популярних сервісів шпигунило за своїми користувачами.

Серед додатків, які використовують подібні плагіни, були одні з найпопулярніших додатків в Google Play Store, включаючи Tinder, Spotify, Uber і OKCupid. Всі чотири додатки використовують службу, яка належить Google і називається Crashlytics. Вона в першу чергу відстежує звіти про аварійні закриття додатків, але також може надати можливість "отримати уявлення про ваших користувачів, дізнавшись, що вони щодня роблять".

Інші трекери в додатках виявилося нелегко знайти. Наприклад, трекер FidZup, який дозволяє виявляти місце розташування мобільних телефонів і, відповідно, їх власників". Ці трекери виявилися сховані в багатьох додатках. Дослідники додали, що подібна ситуація може бути і в системі iOS, адже "багато компаній, які поширюють програми з Google Play, також поширюють їх через App Store, а компанії-трекери відкрито рекламують комплекти розробки програмного забезпечення (SDK), які сумісні з декількома платформами".

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про про кінотеатр в кишені

Популярні новини зараз

Без черг і папірців: українцям показали простий спосіб дізнатися розмір нарахованих субсидій

Перший сніг, заморозки та сонячна сухість: синоптики пообіцяли українцям "примхливий" жовтень

Продовження Covid-сертифіката двома способами: у МОЗ дали річну гарантію українцям

Головні новини за 25 вересня: виплати на дітей у 100$, удар по гаманцях новими тарифами, "навернення" Ані Лорак і локдаун в Україні

Показати ще