Перекинута пляшка води або горнятко кави на ноутбук не завжди вирок для нього. Дійте швидко, і ви зможете врятувати комп'ютер, радять спеціалісти.

Зрозуміло, якщо ноутбук побував в басейні, річці, ванні або прийняв душ, йому вже навряд чи щось допоможе. Ці поради можуть бути корисними лише, якщо рідини було небагато і контакт з нею був нетривалим.


1. Якщо ноутбук підключений до електромережі, негайно вимкніть його

Висмикніть кабель зарядки з розетки і свого комп'ютера, а після і всі інші кабелі, приєднані до ноутбука. Вода і електрика - не найбезпечніше поєднання як для техніки, так і для вас.



2. Переверніть і вимкніть ноутбук

Переверніть апарат клавіатурою вниз, щоб вода, яка могла потрапити всередину, витекла назовні.

Одночасно натисніть на кнопку живлення і утримуйте її, поки екран не згасне. Це найшвидший спосіб вимкнути пристрій. Зараз не час турбуватися про незбережені документах - головне зупинити рух електрики по нутрощах ноутбука, щоб запобігти короткому замиканню.


3. Відключіть усі пристрої
Вимкніть від ноутбука всі зовнішні пристрої. Флешки, карти пам'яті, USB-модем, навіть батарею - все геть! При контакті комп'ютера з водою може постраждати не тільки він, а й ці аксесуари.

4. Витріть ноутбук

Тепер повністю витріть свій ноутбук, не перевертаючи його назад. Ідеально для цього підійде бавовняний рушник: він добре вбирає будь-які рідини. Можна використовувати і паперові серветки.

Якщо цього немає піл рукою - рятуйте апарат всім, що можна.

Особливу увагу приділіть клавіатурі: вода легко затікає під клавіші. Не забудьте протерти порти і отвір для охолодження.

5. Побудуйте смішну конструкцію

Спершу покладіть вентилятор на підлогу. Потім накрийте його картонною або пластиковою коробкою і зробіть в її верхній та бокових стінках великі отвори для вентиляції. Накрийте коробку рушником і покладіть на нього ноутбук клавіатурою вниз. Увімкніть вентилятор на дві доби, щоб пристрій остаточно просох.



Щоб запобігти пожежі, не залишайте вентилятор без нагляду надовго. Вимикайте його вночі і коли виходите з дому.

6. Перевірте роботу пристрою через 48 годин

Якщо через дві доби ноутбук вдасться включити, скопіюйте важливі дані на сторонні носії. Справа в тому, що ушкодження можуть проявити себе не відразу. Можливо, наслідки контакту з водою нагадають про себе через кілька днів або навіть тижнів і комп'ютер вийде з ладу. Сподівайтеся на краще, але не розслабляйтеся.


Що робити, якщо всередину ноутбука потрапила кава, вино або чай

Рідини з добавками небезпечніші для ноутбука, ніж вода. Кавова гуща, цукор та інші домішки в цих напоях можуть засмічувати і окисляти комплектуючі, завдаючи їм додаткової шкоди.

Популярні новини зараз
Більше жодних пільг: пенсіонерів змусять платити податок на землю Гороскоп на 26 листопада: у вівторок Всесвіт на вашому боці Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Показати ще

Щоб уникнути проблем краще почистити ноутбук зсередини ще до просушування. Ви можете зробити це самостійно, розібравши апарат і видаливши весь бруд за допомогою паперових серветок або ватних тампонів, змочених у невеликій кількості спирту. Але пам'ятайте, що самостійне розбирання анулює гарантію.

Якщо висушений ноутбук більше не включається або ви не хочете чистити його самостійно, можете звернутися за професійною допомогою в сервісний центр.

Раніше портал "Знай.ua" розповідав про те, як покращити домашній Wi-Fi.