Інтернет не тільки дає нам можливість отримувати нову інформацію, але й привчає до певного способу її сприйняття. Відсутність чіткого усвідомлення цього факту може призвести до серйозних труднощів з сприйняттям дійсності. Наприклад, соціальні мережі, такі як Instagram, Twitter і Facebook можуть призвести до серйозних розладів психічного здоров'я, передає журнал Fortune.

Смартфони можуть шкодити самою можливістю фільтрувати неприємну інформацію — особливо ту, що стосується реального світу. Створюється якась ілюзія контролю над своїм життям, і підлітки замикаються в "рожевій бульбашці", ізолюючи себе від зовнішніх факторів. У довгостроковій перспективі вони позбавляють себе можливості виробити стресостійкість і придбати навички для майбутнього розвитку особистості. Атрофія подібних навичок призводить до нездатності справлятися навіть з незначними щоденними проблемами, з якими доводиться стикатися в школі.

Більше половини американських першокурсників почувають себе перевантаженими і пригніченими. Ще 30 років тому ця цифра була втричі нижче. Відсутність прийнятної кількості лайків у віртуальному житті сприймається, як реальна невдача в дійсності. При цьому, у багатьох просто опускаються руки. Експерти вважають, що в таких випадках не варто сприяти подальшій інфантилізації підлітків. Кращий вихід – навчити юнаків самостійно вирішувати свої життєві проблеми.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про прихованні можливості смартфонів