Фантастика! Цей матеріал неможливо стиснути

поділитись
Інженери змогли втілити неймовірну математичну модель

3D-друк існує вже не перший рік. Однак тільки в наші дні інженери по-справжньому розкривають потенціал цієї технології. Від виробництва одиничних пластикових макетів деталей для техніки дослідники переходять до друку складних структур з найрізноманітніших матеріалів. Нещодавно ЗМІ облетіла звістка про втілення столітньої мрії математика Шварца і створення надлегкого і суперміцного матеріалу. Сьогодні вчені йдуть далі по цьому шляху. Як повідомляється в журналі Physical Review X, інженерам вдалося матеріалізувати ще одну математичну модель і створити матеріал, який розширюється від тиску на нього.

Новий метаматеріал, отриманий вченими з Німеччини, не просто витримує великий тиск, але і веде себе абсолютно нелогічним, на перший погляд, чином: при підвищенні тиску він не стискається, а розширюється. Але нічого парадоксального тут немає – вся справа в складній структурі. Цзиньгуан Цюй (Jingyuan Qu) і його колеги змоделювали структуру метаматеріалу, утворену перекрестьями трьох перпендикулярних порожнистих "трубок" розмірами порядку мікрометра, сполученими П-образними "штангами".

 

Підвищення тиску в газі або рідини, в яку занурений такий матеріал, змушує центральні порожнини перехресть стискатися, що змушує з'єднувальні "штанги" повертатися і розсовувати перехрестя в сторони, збільшуючи обсяг структури в цілому. Для демонстрації можливостей свого метаматеріалу вчені використовували 3D-принтер, роздрукувавши збільшений пластиковий прототип і показавши, що при збільшенні тиску від однієї атмосфери приблизно до п'яти обсяг його збільшується приблизно на три відсотки. Змінюючи розміри і товщину окремих деталей, можна регулювати величину розширення по мірі потреби. За словами авторів, досі такі структури існували лише в теорії, "на папері", і вперше отримані на практиці.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про надпотужну альтернативу кремнію

Автор матеріалу: 
Федор Борисов
Теги: 
матеріал, тиск, обсяг
Федеральну торгову комісію просять провести розслідування щодо компанії Tesla, яка ніби "вводить в оману споживачів"
0
0
20:06 27.05.2018
Керівництво компанії Lenovo продовжує підігрівати інтерес громадськості до своєї новинки
0
0
18:54 27.05.2018
Вона давно знала, що у покупців виникнуть складності
0
0
00:46 27.05.2018
Сьогодні ви дізнаєтеся про новинки ігрової індустрії, які прикрасять домашній вечір і міські поїздки.
0
0
19:45 26.05.2018