Звичайний фотоспалах, який використовують для фотоапаратів, допоміг зробити новий вид двигуна для роботів.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомляє журнал Optical Materials Express. Група китайських вчених на чолі з Юн-Лай Чзаном змогла отримати матеріал, який змінює форму в залежності від вологості навколишнього середовища і спалахів світла. Пристрій за допомогою цієї технології рухався без будь-якого зовнішнього джерела енергії.
Дослідники використовували мікроскопічні листи оксиду графену. На нього впливали фотоспалахом і змушували згинатися. Оптичне випромінювання від нього викликало відновлення освітленої сторони аркуша оксиду графену. У присутності вологи ця сторона накопичує й утримує менше молекул води, ніж протилежна.
Це процес і змушує його рухатися. Для випробування технології вчені створили "робота" шириною в сантиметр, який зовні нагадував краба. За допомогою вологи і фотоспалаху він зміг рухати "клешнями". Так робот подолав 3,5 мм всього за 12 секунд.
Подібні властивості графенових плівок вже давно розкрили вчені. Але для руху використовували хімічні методи, або ультрафіолет. Юн-Лай Чзан наголосив, що їхній варіант більш практичний і простий, в порівнянні з попередніми.
Технологію в майбутньому можна буде використовувати в мініатюрних імплантатах і медичних мікрочіпів, які будуть пересуватися всередині тіла людини.
Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, польський умілець створив незвичайний безпілотний апарат, основою для якого стала картопля.