Звичайний фотоспалах, який використовують для фотоапаратів, допоміг зробити новий вид двигуна для роботів.

Про це повідомляє журнал Optical Materials Express. Група китайських вчених на чолі з Юн-Лай Чзаном змогла отримати матеріал, який змінює форму в залежності від вологості навколишнього середовища і спалахів світла. Пристрій за допомогою цієї технології рухався без будь-якого зовнішнього джерела енергії.

Дослідники використовували мікроскопічні листи оксиду графену. На нього впливали фотоспалахом і змушували згинатися. Оптичне випромінювання від нього викликало відновлення освітленої сторони аркуша оксиду графену. У присутності вологи ця сторона накопичує й утримує менше молекул води, ніж протилежна.

Це процес і змушує його рухатися. Для випробування технології вчені створили "робота" шириною в сантиметр, який зовні нагадував краба. За допомогою вологи і фотоспалаху він зміг рухати "клешнями". Так робот подолав 3,5 мм всього за 12 секунд.

Популярні новини зараз

Колишній Ані Лорак Юрій Фальоса пошкодував про витрачені на співачку гроші: "Їй купували прокладки, бензин, білизну..."

Собака, схожа на пельмень, рекордно схудла: таке під силу не кожній людині

75-річна мати Наташі Корольової знайшла дивну заміну сексу: це треба нюхати

Бетмен посадив Людину-павука на пляшку: такого навіть Супермен не витримає

Показати ще

Подібні властивості графенових плівок вже давно розкрили вчені. Але для руху використовували хімічні методи, або ультрафіолет. Юн-Лай Чзан наголосив, що їхній варіант більш практичний і простий, в порівнянні з попередніми.

Технологію в майбутньому можна буде використовувати в мініатюрних імплантатах і медичних мікрочіпів, які будуть пересуватися всередині тіла людини.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, польський умілець створив незвичайний безпілотний апарат, основою для якого стала картопля.