Тверде покриття для дороги, що здатне саме усувати незначні дефекти та заряджати електромобілі, розробили вчені з Делфтського технологічного університету, в Нідердандах.

Як передає портал Tehnot, винахідники представили проект асфальту з вбудованими волокнами зі сталі. Крім того, всередині маси присутні особливі бактерії, здатні "ремонтувати" невеликі тріщини.

На такій дорозі електромобіль, зупиняючись на світлофорі, отримуватиме додатковий заряд акумулятора. Правда, після появи багатофункціонального дорожнього полотна доведеться перейти на новий тип зарядних пристроїв у машинах, що вимагатиме нових витрат і підвищення і без того чималої вартості автомобілів.

За словами глави дослідницької групи Еріка Шлангена, реалізація інноваційного проекту затягується через купу проблем. Зокрема на заваді стоїть ціна нового покриття. Воно щонайменше на чверть дорожче за звичайний асфальт.

Розробники кажуть, створений ними матеріал служитиме удвічі довше і дозволить суттєво знизити витрати на технічне обслуговування дороги. Експерименти з таким покриттям тривають з 2010 року, проте коли воно з’явиться на автошляхах – невідомо.

Популярні новини зараз
Змусять відповідати за кожну гривню: українців жорстко штрафують за гроші на картках Треба терміново замінити водійське посвідчення: кому загрожує чималий штраф Новорічні канікули затягнуться аж на місяць: чому школи не готові до навчання Сніг та морози до -15°: українців попередили про найхолоднішу зиму за останні роки
Показати ще

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", невгамовні голландці запропонували створювати дороги з пластику.