За останні десятиліття хакери розробили чимало способів злому тієї чи іншої цифрової системи. Однак до всіх вже існуючих прийомів додався ще один. На відміну від більшості інших способів злому, нова форма кібератаки відбувається за допомогою прямого впливу на жорсткі диски. Створення необхідної вібрації здатне вивести з ладу будь-який пристрій. Як повідомляє Gizmodo, таким чином можна зламати навіть банкомат.

Збій практично будь-якої комп'ютерної системи можна спровокувати з допомогою звукових хвиль. Про це повідомляє дослідження фахівців з Падуанського і Прінстонського університетів. За даними дослідження, хакери можуть використовувати хвилі для створення вібрацій, відтворюючи звук на певній частоті. Сучасні жорсткі диски автоматично вимикаються при сильних вібраціях, щоб захистити дані від знищення або пошкодження.

Екстрене відключення може призвести до серйозних збоїв у роботі пристроїв. Експеримент показав можливість подібної атаки. Залежно від тривалості звукового впливу система може дати тимчасовий збій або вимагати перезавантаження пристрою. Враховуючи, що жорсткі диски використовуються буквально у всіх пристроях, тому напади можуть піддатися будь-які комп'ютери, в тому числі апарати відеоспостереження, банкомати і навіть цілі комп'ютерні системи. Фахівці порадили оснащувати критично важливе обладнання акустичним захистом.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, чому Морфеус працюватиме на Пентагон

Популярні новини зараз

Зірка "Кварталу 95" Олександр Пікалов розлучився з кумою Зеленського після 18 років шлюбу: залишив їм з сином будинок

Українцям "злили" переможця шоу "Танці з зірками": Олександра Зарицька піде без тріумфу

Укрзалізниця довела, що пасажири можуть "домовитися" без будь-яких сертифікатів: "Начальник вирішує"

Зірка "МастерШеф" Ліза Глинська втратила дитину через лікарську помилку: "Довели напівмертву до пологів"

Показати ще