Ідентифікація особистості власника смартфона на основі сканування його обличчя стала причиною численних суперечок. Критики Face ID стверджували, що збір біометричних даних не є правомірним, а гаджет при таких умовах ризикує перетворитися в інструмент стеження і контролю. Однак, як виявилося, немає такого замку, який людина не змогла би зламати. Компанія Bkav змогла розблокувати смартфон за допомогою спеціальної маски, надрукованій на 3D-принтері. Як повідомляє портал Engadget, при створенні маски акцент робився не на 100%-ї ідентичності оригіналу, а на формуванні ілюзії у технології оцінки глибини.

Для злому Face ID використовувалася зроблена вручну "шкіра" і створена з допомогою 3D-друку модель обличчя и реальної людини. Очі представляли собою двовимірні зображення. Як стверджують в Bkav, на створення маски пішло 5 днів, а її вартість склала $150 (без урахування вартості 3D-принтера). У демонстрації показано, що маска спрацювала з першої спроби, але нам невідомо, скільки невдалих проб було перед цим.

Компанія Apple у відповідь на прохання про коментарі відіслала журналістів до протоколу безпеки, що описує роботу Face ID. Ймовірно, незважаючи на те, що Face ID був успішно зламаний, звичайним користувачам не слід турбуватися. У Bkav визнали, що витрачені зусилля були занадто великі, щоб витрачати час на смартфон пересічного громадянина. Проблема скоріше стосується політиків, знаменитостей і поліцейських. Якщо хтось готовий витратити тиждень на виготовлення маски для злому вашого айфона, ваші головні проблеми з безпекою пов'язані аж ніяк не з вразливістю Face ID.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про те, як Apple розлютила фанатів

Популярні новини зараз
Погода несе божевільну спеку: прогноз на найближчі дні "Нафтогаз" дав 9 днів: що потрібно зробити навіть якщо газ не споживаєте Готуйте гаманці: українцям за лічені дні підвищать тарифи на комуналку, що подорожчає Відвикайте від опалення: українців просять зробити це до вимкнення, щоб не постраждати
Показати ще