Роботизація охоплює все нові сфери, а роботи освоюють все нові функції. На сьогоднішній день вже не можна нікого здивувати роботом, що плаває, стрибаює, або робить сальто. Однак є робот, за швидкістю рухів якого ви просто не зможете прослідкувати. Як повідомляє Соцпортал, мініатюрний робот milliDelta здатний здійснювати до 75 рухів в секунду. Сьогодні роботи цієї серії використовуються в кондитерській промисловості.

Створений ними робот є найменшим, найшвидшим і найбільш точним у своєму класі. Він називається milliDelta і може рухатися швидко, дуже швидко. За секунду цей робот може робити до 75 рухів. Сфера застосування цього робота, за словами творців, надзвичайно широка: від ліній по збірці крихітних мікросхем до мікрохірургії. Якщо спробувати зафіксувати ці рухи на камеру, то в підсумку нічого крім розмитої плями не вийде. Ось, подивіться самі:

milliDelta – це яскравий представник класу так званих "дельта-роботів". Дельта-робот був винайдений на початку 1980-х Реймондом Клавелем в École Polytechnique Fédérale de Lausanne (EPFL, Швейцарія). Основним задумом було оперувати легкими об'єктами, але з великою швидкістю, то що потрібно промисловості в той час. Перший дельта-робот був створений для роботи на шоколадній фабриці і завертав пралінові цукерки.

Завдяки кільком інженерним рішенням дельта-роботи дуже швидкі і точні. На відміну від промислових роботів, які мають моторизовані приводи в місцях з'єднань, дельта-роботи приводяться в рух двигунами, вбудованими в центральній базовій платформі. Це означає, що їх "руки" (які зібрані в дельтоподібний структуру, звідси і назва) можуть бути надзвичайно легкими, тому їх переміщення не потребує великої сили. Саме ця конструкційна особливість забезпечує високу швидкість і точність.

Популярні новини зараз
За комуналку платити більше не будемо: українці дізналися, тарифи на які послуги точно не зростуть Подаємо заяву та чекаємо на гроші: українцям показали, як без проблем повернути переплату за газ Від тяжкої хвороби помер учасник "Голосу країни": його пісні слухали з усмішкою на обличчі Українцям дозволили не платити за доставку газу: стосується не всіх
Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, коли роботи відмовляться від людей