Пошук екологічно чистих джерел енергії є одним із трендів останніх років. У хід йде все: морські хвилі, течія річок, сонячне світло. Паралельно цьому процесу зростає інтерес до механізмів і технічних рішень створених самою природою. Група дослідників з Тунісу пробує поєднати ці дві тенденції, передають російські ЗМІ.

Інженерів надихнула колібрі. Точніше будова і аеродинамічні властивості її крил. Крихітна істота може розгонятися до вісімдесяти кілометрів на годину, завдяки незвичайній конструції крил. Поки пристрій тестується, проте вже через рік можливий початок випуску комерційних моделей.

Експериментальна модель Tyer Wind генерує потужність 1 кВт. Кожна лопать довжиною півтора метра і зроблена з вуглецевого волокна. Загальний "розмах крил" –трохи менше 3,5 метрів.



В силу унікальної траєкторії руху лопатей, вітрогенератори- "колібрі" потребують менших площ, ніж традиційні вітрогенератори тієї ж потужності. Їх зручно розміщувати в приватних будинках і на присадибних ділянках. Tyer Wind менш галасливі і безпечні для пернатих.

Конструкція дозволяє робити такі вітряки значно більших габаритів, а отже, і більшої потужності, і об'єднувати їх в єдину мережу, розмістивши на суші або на воді.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про готовність Австралії перейти на відновлювані джерела енергії.