Мавр зробив свою справу, мавр може йти. Компанія Tesla зробила те, про що півстоліття говорили кращі розробники світу. Вона пробила стіну нерозуміння, махнула рукою на нафтове лобі і показала всьому світу, що масовий електротранспорт це реально. Під цю сміливу ідею Ілону Маску вдалося зібрати і організувати сотні талановитих вчених. Тепер же, коли індустрія запущена і перше очарування пройшло, колишні співробітники Маска починають йти у власне плавання, прибираючи заодно і частину нового ринку. Як повідомляє Electrek, заснований вихідцями з Tesla, стартап Northvolt готується до будівництва гігафабрики акумуляторів в Швеції.

Для будівництва вибрано два міста: Шеллефтео, де буде знаходитися завод, і Вестерос. Шеллефтео є частиною сировинного і гірничодобувного кластера на півночі Швеції і має довгу історію процесу виробництва і переробки. Побудована тут фабрика стане першим великомасштабним виробництвом літій-іонних акумуляторів Northvolt. Тут буде відбуватися підготовка матеріалів, складання осередків, вторинна переробка і допоміжні роботи. На заводі буде задіяно 2000-2500 чоловік.

За розрахунками авторів, в 2019 році повинна бути запущена експериментальна лінія. Ще через рік фабрика повинна буде вийти на сумарний показник у 8 ГВт*год на рік. До 2023 року ця цифра повинна зрости в чотири рази. Такі потужності дозволять підприємству називатися найбільшою фабрикою літій-іонних батарей в Європі.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про харчову революцію Маска-молодшого

Популярні новини зараз

Ольга Сумська показала свого Сулеймана, і це не Борисюк

ПФУ перерахував пенсії українців: кому і скільки доплатять у березні

Млинці з маком на Масляну: дуже тонкі, можна напекти гору хоч у 100 штук

Молода Українка загинула на заробітках в Чехії, гарувала заради сина: "Давидчик більше не обійме маму"

Показати ще