Україна 27 червня піддалася наймасштабнішій кібератаці за всю свою історію. Але це не перше велике втручання хакерів в роботу комп'ютерів по всьому світу.

Про це повідомляє "Новое время". Спочатку комп'ютери використовувалися в основному військовими і вченими і хакерських атаки були спрямовані проти них. Але з розвитком технологій під загрозою опинилися ПК і звичайних громадян. На сьогоднішній день важко знайти людину, яка не користується постійно банківськими картками або іншими електронними сервісами.

Атака на Ashley Madison 2015 рік

Це був один з найбільш скандалів в мережі. Ashley Madison - канадський онлайн-сервіс для побачень, орієнтований на людей, які перебували у шлюбі. Він почала працювати в 2002 році, а слоганом ресурсу був: "Життя коротке. Заведи роман на стороні ".

До 2015 року його послугами скористалося 40 мільйонів користувачів у всьому світі. Хакерська група The Impact Team вирішила зламати сервери сайту і вкрасти особисті дані користувачів. Пізніше цю інформацію поширили на різних ресурсах і форумах.

Популярні новини зараз
Один день – 1 гривня: "Київстар" підказав як користуватися послугами майже задарма Залишився тиждень: українці ризикують пропустити важливу процедуру Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати Доїхати на роботу і назад – вже не по кишені: проїзд у маршрутках дорожчає
Показати ще

До сих пір так і не вдалося підрахувати кількість розлучень, які спровокувала хакерська атака. У деяких випадках, після "зливання" особистого листування, все закінчувалося самогубством.

Черв'як Stuxnet 2010 рік

Вірус вперше дав знати про себе в 2010 році. Саме він зупинив ядерну програму Ірану, яку країна так уперто відмовлялася згортати, незважаючи на погрози з боку решти світу.

За деякими даними, Stuxnet розробили спільно розвідки США і Ізраїлю. Його випробовували в одному з дата-центрів, розташованих в ізраїльській пустелі. Після успішного тестування вірус занесли в комп'ютери іранських учених, які працювали над іранською ядерною програмою.

"Черв'як" захопив контроль над більшістю центрифуг, за допомогою яких проводилися експерименти з ураном. Він вносив в їх роботу непомітні корективи, через що вірус так довго не могли виявити. Вчені думали, що їх дослідження рухаються в неправильному напрямку.

Вперше публічно заговорили про Stuxnet в 2011 році. Тоді держсекретар США Хілларі Клінтон заявила, що хакерська атака відкинула ядерну програму Ірану на кілька років назад.

Вірус Melissa 1999 рік

Навесні 1999 року програміст з Нью-Джерсі Девід Сміт випустив в інтернет вірус, здатний проникати в комп'ютери під управлінням системи Windows. Він переховувався під вкладеним файлом Microsoft Word з позначкою "Важливе повідомлення від ...". Усередині нього був текстовий файл з нібито паролями до платних сайтів з "полуничкою". Коли довірливі користувачі відкривали його, Melissa активізувалася і робила розсилку першим п'ятдесяти контактам користувача. Вірус модифікував критично важливі системні файли.

Так вдалося інфікувати 20% комп'ютерів у світі. Вірус Melissa вважається одним із довгожителів і породив ціле покоління наслідувачів. Його копії досі гуляють в мережі.

База даних Sony Playstation 2011 рік

Група хакерів Lulzsec в квітні 2011 року зламала базу даних Sony в мережі Playstation. Вони поширили логіни і паролі 77 мільйонів гравців, а також їх контактну інформацію.

Скандал набув епічного розмаху. Компанії довелося повністю зупинити свій ігровий сервіс на кілька днів, щоб поліпшити систему безпеки.

Масштаби скандалу і репутаційні втрати Sony не зменшилися навіть після того, як хакери заявили, що вкрадену інформацію не продавали і не використовували для нанесення шкоди кому-небудь.

Злом Home Depot 2014 рік

Хакери влітку 2014 року зламали сервери американської торгової мережі Home Depot. Атаку вдалося провести завдяки уразливості в операційній системі Windows.

Microsoft поспішила випустити "патч", щоб убезпечити комп'ютери від вірусу, але було занадто пізно. Хакери за цей час вже встигли викраде дані більш 56 мільйонів платіжних карт.

Точний збиток від атаки так і не вдалося підрахувати. Але це була наймасовіша крадіжка призначених для користувача даних в історії.

Злом eBay 2014 рік

Торговий майданчик eBay отримала удар по репутації влітку 2014 року. Тоді хакерам вдалося отримати особисті дані більш ніж 145 мільйонів користувачів. Але вони не дісталися до фінансової інформації і платіжних карт.

Але репутаційні втрати eBay був колосальним. Мільйони покупців втратили свої зашифровані дані. Атаку хакерів назвали найпублічнішою в історії інтернету. eBay досі намагається відновити свою репутацію компанії з "дірявим" кіберзахистом.

Spamhaus: Найбільша DDOS-атака в історії 2013 рік

Сервіс Spamhaus веде чорний список спамерів і хакерів. У березні 2013 року він потрапив під саму потужну DDOS-атаку за всю історію. Хакери використовували тисячі комп'ютерів по всьому світу, щоб "покласти" сервери компанії.

DDOS-атака виявилася настільки масштабною, що забарилася роботу всього інтернету по всій планеті. У деяких регіонах доступ до мережі взагалі був відсутній кілька годин.

Це стало актом стала актом відплати сервісу Spamhaus, який публікує "чорні списки" інтернет-серверів замішаних в небажаній розсилці. Провайдери використовували їх дані для блокування джерел спаму.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, вірус Petya.A, який атакував приватні і державні компанії в Україні, поширився в світі.