Протягом тривалого часу дослідники б'ються над створенням екрана, які можна було згинати, не руйнуючи при цьому пристрої. Відповідний матеріал для такої основи – тканина. Але і тут не все гладко. В буквальному сенсі цього виразу. Тканина шорстка по своїй структурі. Через це створені на її основі експериментальні моделі екранів досить погано гнулися і дуже швидко виходили з ладу. Корейським розробникам з інституту передових технологій KAIST вдалося вирішити цю проблему за допомогою органічних діодів, вплетених в одяг.

Спочатку робилися спроби виробляти дисплеї на тканині за допомогою тонкого полімерного шару, сумісного з діодами. Але пізніше був запропонований інший вихід. Розробники застосували техніку занурення. В результаті чого домоглися більш рівномірного розміщення діодів по поверхні.


Керівник дослідницької лабораторії KAIST Кен Чхоль Чой вважає, що екрани, інтегровані, наприклад, в одяг, який ми носимо повсякденно, вже не є чимось незвичайним. Тканина, здатна відображати на собі яку-небудь інформацію, наприклад, погоду, має велике значення для текстильної індустрії. Тому, вчені лабораторії, якою керує Чхоль Чой, хочуть створити максимально ефективні і яскраві дисплеї з тканини.

На сьогоднішній день перед розробниками стоїть питання електроживлення для дисплеїв вбудованих в одяг, а так само збереження дисплеїв після прання.

Популярні новини зараз
Monobank "заморожує" особисті кошти українців: хто може залишитися без копійки Віддавати по 10% від пенсії не доведеться: "Київстар" порадував стареньких бюджетним тарифом На школи тепер чекають масові перевірки: батьки домоглися свого Як в інших країнах звикли підтирати попу і чому на нас дивляться, як на дурнів: вся справа в культурі
Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" розповідав про еволюцію айфонів