Соціальні мережі дають нам можливість спілкуватися з величезною кількістю людей. Але разом з тим, принцип "економіки уваги" за яким вони працюють, висмоктує значну частину нашого тимчасового і емоційного ресурсу. В результаті ми все менше часу проводимо в нашому реальному житті і спілкуємося з близькими людьми. Це призводить до почуття самотності і незадоволеності, а часом і до психічних розладів. У кінцевому рахунку, як повідомляє сайт НовиниЮ, активні користувачі соцмереж живуть в середньому на 10% менше.

Головним завданням соціальних мереж є об'єднання людей зі спорідненими видами діяльності або ж пошук друзів. Але в результаті вони забирають багато часу у користувачів, а також скорочують тривалість життя на 10%. До таких висновків прийшли вчені з Стенфордського університету. Науковці акцентували увагу на тому, що месенджери і соцмережі останнім часом "вбивають" людей та їх відносини у сім'ї в цілому. Користувачі приділяють багато часу, роблять необдумані вчинки заради "лайків" і безлічі коментарів, а також викликають психічні розлади.

У комбінації ці проблеми призводять до швидкої смерті. Згідно з підрахунками вчених Стенфордського університету, активний користувач соціальних мереж живе на 10% менше в порівнянні зі своїми однолітками. Варто відзначити, що подібні дослідження передано розробникам месенджерів і соцмереж, яких просять не робити заохочення за активне перебування в додатках. Згідно з підрахунками аналітиків, у 2017 році активний користувач соцмереж витрачав 4 години на добу, а середньостатистичний – 1,5 години.

Раніше портал "Знай.ua" розповідав про боротьбу зі смартзалежністю

Популярні новини зараз
Йдеться майже про 10 тисяч гривень: скільки сьогодні мають отримувати українські пенсіонери Доїхати на роботу і назад – вже не по кишені: проїзд у маршрутках дорожчає Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще