За останній рік світ буквально охопила кріптовалютна лихоманка. Майнери настільки підняли попит на відеокарти, що компанії виробники рекомендують продавати не більше двох одиниць товару в одні руки. Однак далеко не всі кріптовидобувачі купують власне обладнання. Все частіше надходять новини про використання технічних потужностей простих відвідувачів популярних сайтів. Як повідомляють російські ЗМІ, під удар потрапили навіть користувачі популярного відеохостингу YouTube, в рекламу якого був вмонтований шкідливий скрипт Coinhive.

Скрипт був налаштований так, щоб завантажувати процесори на 80% при відкритій вкладці з рекламою. Скрипт був помічений завдяки антивірусу Avast, який автоматично заблокував один з банерів. Випадковий користувач, розібравшись у проблемі, з'ясував, що в коді реклами був майнер Monero. Як повідомили в Google, корпорація не причетна до вбудовуванню шкідливого скрипта. І те, що сталося, — справа рук зловмисників.

"Майнінг кріптовалюти через рекламу — нова форма зловживань, яка порушує наші політики і за якою ми активно спостерігаємо. Ми користуємося багаторівневою системою виявлення, працює на всіх платформах, яка повідомляє про порушення. У даному випадку реклама [з майнером] була заблокована менше, ніж за дві години, а зловмисників позбавили доступу до продуктів компанії"- повідомляють в Google. За словами експертів з кібербезпеки, випадок з YouTube є не першим, коли комп'ютери користувачів проти їх волі намагаються використовувати для майнінг кріптовалюти. Згідно з підрахунками сторонніх розробників, на майнері від CoinHive можна багато заробити, тільки якщо його вбудовувати на сайти з дуже великим трафіком.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про новий спосіб видобутку біткоіна

Популярні новини зараз

Нардепи вже почали святкувати 8 березня: сотні троянд, "квіткові" тендери і кулуарний івент

Колишня Олександра Пономарьова розкрила несподіваний секрет: "Ми з його дружиною - подруги"

На Львівщині хвора на рак жінка померла після пологів: "Вікуся стала янголом для донечки"

37-річна Полякова відрізала золоті локони: "Не повторювати!"

Показати ще