Ціла низка популярних мобільних додатків в Google Play, як виявилося, відверто крадуть гроші власників телефонів. Так стверджують фахівці компанії McAfee, яка спеціалізується на комп’ютерній безпеці.

Крадіжки з Google Play

За даними McAfee, відповідальність за створення і розміщення шкідливих програм несе угруповання хакерів AsiaHitGroup. У 15 додатках, опублікованих в Google Play, знайшли вірус SonvPay.C, який імітував фонове оповіщення про оновлення тієї чи іншої програми. Але насправді замість "апдейта" користувачі отримували платну підписку на сторонні сервіси.

Ще однією хитрістю вірусів стало використання WAP-білінгу замість SMS – власники пристроїв навіть не здогадувалися про те, що підписалися на сумнівну послугу.

SonvPay.C з'явився в Google Play на початку цього року, "троян" приніс хакерам з AsiaHitGroup прибуток в сумі від 60 до 145 тисяч доларів. Найбільша кількість завантажень заражених програм для пошуку Wi-Fi мереж і створення рингтонів.

Щоб захиститися від подібних загроз, експерти порекомендували використовувати мобільні антивіруси і уважно вивчати відгуки про додатки перед установкою навіть з надійного джерела.

Популярні новини зараз

8 березня та 1 травня скасують? У міністерстві ухвалили остаточне рішення

Леся Нікітюк показала помідорчики найближчої людини: "Приїхала"

Зима у вересні: синоптик Діденко передрекла перші заморозки і мокрий сніг найближчими днями

Відверта Тіна Кароль поділилася планами на переїзд з України: "Хочу пожити в…"

Показати ще

Як захистити смартфон від вірусів?

  • Не переходьте за посиланнями, отримавши сумнівні повідомлення на E-mail, особливо, якщо в них пропонується встановлення невідомої програми
  • Перед завантаженням обраних додатків чи програм завжди перевіряйте дані розробника, читайте рекомендації, відгуки, перевірте рейтинги.
  • Не допускайте нікого до своїх банківських акаунтів
  • Не зберігайте паролі, логіни у браузерах, а закриваючи його завжди виходьте з облікового запису
  • Не купуйте через інтернет, перебуваючи в громадському місці і користуючись загальнодоступною мережею. Оновлення ОС свого смартфона вантажите тільки з офіційного сайту розробника, а додатки для мобільного банкінгу — з сайту банку

Дивіться: 15 ознак, що ваш телефон зламали

Як повідомляв портал "Знай.ua", Apple незабаром може використовувати LG в якості альтернативного постачальника для своїх OLED-панелей, які використовуються в пристроях iPhone X. Компанія LG в якості вторинного постачальника допоможе прискорювачам OLED-технологій з технологічним гігантом швидше створювати свої девайси, при цьому скоротивши витрати. Раніше Apple покладалася виключно на Samsung, для поставки OLED-дисплеїв, однак компанія зажадала занадто велику суму за свої послуги.