Пошуки альтернативних джерел енергії іноді приводять вчених до вельми несподіваним рішеннь. Так група дослідників університету Фудань сконструювали пристрій, що добуває електричну енергію завдяки току крові в судинній системі людини.

Базовим матеріалом для пристрою послужили вуглецеві нанотрубки. Китайські вчені на чолі з Хуйшенг Пэнем створили волокно чия товщина не перевищує 1 міліметра. Вуглецеві нанотрубки покривають всю поверхню сердечника пристрою, виконаного з полімерного волокна. Сердечник носить назву «волокноподібний рідинний наногенератор»

У разі з'єднання його з електродами і приміщення в розчин солі або звичайну проточну воду, він буде генерувати електроенергію. Суть явища в тому, що навколо волокна створюється подвійний електричний шар, а розчин що переміщається спотворює симетричний розподіл заряду.

Ефективність вихідної потужності цієї системи показала високі результати. FFNG виявився на 20% більш ефективним ніж інші пристрої того ж типу. Ще вона сильна сторона - хороша гнучкість та можливість регулювання довжини нановолокна.

Популярні новини зараз
Гороскоп на травень-2024 для всіх знаків Зодіаку: звільнення Тільців, витрати Стрільців та полегшення Водоліїв Чому в СРСР будували 5- та 9-поверхівки - ви навіть не здогадуєтеся, у чому "секрет" Отримали зарплату, зробили заначку та залишилися без грошей: українців попередили про неприємності вдома Кінець світу все ближче? Експерти знайшли лякаючий напис, який готує до гіршого: "До Землі наближається"
Показати ще

За словами розробникам, FFNG оптимальне рішення для медичної електроніки. За словами авторів, перший етап випробувань FFNG на амфібіях пройшов успішно.​

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про вирішення енергетичнго питання в Австралії